Дали Симпсонови ја предвидоа и втората претседателска кандидатура на Трамп?

Некои корисници на социјалните мрежи веруваат дека Симпсонови предвиделе уште еден настан. Овојпат станува збор за новата кандидатура на Доналд Трамп за претседател на Соединетите Американски Држави.

Продуцентот на серијата The Simpsons („Симпсонови“) Ал Џин на својот Twitter профил објави фотографија од епизода емитувана во 2015 година со Хомер Симпсон и знак „Трамп 2024“.

Станува збор за епизодата „Trumptasic Voyage“ во која Хомер тргнува на „невообичаено“ патување по „блиска средба со периката на Доналд Трамп“.

Remote video URL

„Како Симпсонови ги предвидуваат работите? Ова почнува да ме плаши“, напишал еден корисник на Twitter.

„Ништо не е случајно“, додаде друг.

Дали „Симпсонови“ ја предвидоа победата на Камала уште пред 21 година?

За потсетување, Трамп вчера официјално ја објави кандидатурата.

„За да ја направам Америка повторно голема и славна, вечерва ја објавувам мојата кандидатура за претседател на Соединетите Американски Држави“, рече Трамп од балската сала на неговиот приватен клуб Мар-а-Лаго во Палм Бич, Флорида, каде што застана на сцена украсена со знамиња на САД и транспарент „Да ја направиме пак Америка величествена“.

Friends го предвидоа Facebook, Симпсонови – Трамп за претседател

реклама

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

20-годишниот Томас Метју Крукс е атентаторот на Трамп, Тајната служба го застрела

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Read more

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Read more

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Read more

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Read more
 

Сцена

  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Читај повеќе