Дали „The Simpsons“ ги предвидоа и мајмунските сипаници?

На Twitter се појави снимка од култната серија „The Simpsons“, а епизода од 1998 година наводно говори за мајмунските сипаници кои се актуелни денес.

Иако „The Simpsons“ досега „предвидоа“ многу работи – од Трамп како американски претседател, настапот на Лејди Гага на Супер боул, коронавирусот и војната во Украина, испадна дека фотографиите и видеоснимката се лажни. Поточно, тоа се две различни епизоди монтирани во една.

Во 21 епизода на деветтата сезона, емитувана во 1998 година, Хомер зема мајмунче кое му станува домашно милениче и главен помошник во домашните работи. Веднаш покрај фотографијата од таа епизода, стои и друга фотографија од 17 сезона на серијата, емитувана во 2005 година во која Хомер има сипаници.

Фотографиите немаат врска една со друга, мајмунчето не е поврзано со сипаниците. Серијата во минатото навистина емитуваше низа епизоди кои случајно имаа измислени моменти кои сепак на крајот наликуваа на вистински настани.

URL
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Филм & ТВ

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе