Дали смеете да пиете кафе додека слабеете?

А.С.
/ 23.06.2022 / 15:25

Некои луѓе не можат без нивната утринска доза кафе, а други не можат без неколку кофеински дози во денот.

Кога воведувате промени во вашиот начин на исхрана, тоа се одразува на целиот начин на живот и се трудите да ги донесете најдобрите одлуки за вашето здравје и квалитет на живеење.

Едно од најчесто поставуваните прашања на луѓето кои се трудат да ослабат е дали може да продолжат да пијат кафе кога се на посебен режим на исхрана.

Едноставниот одговор е „да“, а доктор Ентони Балдузи од Fit Father Project - Fitness For Busy Fathers одговара поопширно на ова прашање и советува како треба да го пиете кафето за да не мора да се откажете од него кога слабеете.

Remote video URL
Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Фит

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Спремни за новиот ден: 20 минути забрзан пилатес за активирање на сите мускули

Read more

Дали смеете да пиете кафе додека слабеете?

Read more

Тренер откри кој кардио тренинг е најдобар за топење маснотии

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои најмногу сакаат да шефуваат

Читај повеќе

Instagram убавица: Никол Торн

Читај повеќе

Како да се ослободите од непријатните мириси во бањата?

Читај повеќе

Едноставен трик како лубеницата да ја направите уште посочна

Читај повеќе

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Крцкаво пилешко во јогурт

Читај повеќе

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Читај повеќе

Што не е добро да јадете и пиете пред пливање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе