Дали сте го виделе електричниот Golf целосно разголен?

Volkswagen реши да го разголи својот најпопуларен модел. Буквално.

Хаубата, страните и внатрешните облоги се само дел од она што Volkswagen одлучи да го тргне од овој Golf.

И тоа не кој било, туку баш електричниот, за да им покаже на сите заинтересирани како функционира технологијата зад ова возило.

e-Golf сега се вика eGon, а ќе биде изложен во Хановер за време на саемот за наука и технологија IdeenExpo во јуни.

Посетителите ќе имаат можност да ги видат сите компоненти на електричниот Golf и само електриката.

Сите компоненти ќе добијат свои QR кодови и со скенирање со помош на апликација на мобилниот телефон ќе може да се дојде до увид на целосниот опис.

реклама

Седум особини кои покажуваат дека сте натпросечно интелигентни

Read more

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Read more

Третиот убиец на Саздовски екстрадиран и спроведен во земјава

Read more

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more

Концепти

Kia ќе претстави 7 нови електрични модели до 2027 година

Read more

Nissan го откри изгледот на долгоочекуваниот наследник на моделот 370Z

Read more

Новиот Nissan GT-R R35 Final Edition ќе развива 710 КС

Read more

Dacia со тизери ги најави новите Sandero, Sandero Stepway и Logan

Read more

Автомобили

  • filter

VW ѝ се „закани“ на Tesla: Ќе произведуваме 500.000 електрични модели годишно

Читај повеќе
  • filter

Nissan 300ZX од 1990 година се продава со иста цена како новиот модел 370Z

Читај повеќе
  • filter

BMW ги откри деталите за новата генерација на моделите M3 и M4

Читај повеќе
  • play_arrow

Mercedes има одговор на Tesla електричниот камион

Читај повеќе
  • filter

Колку чинат моделите од новата Mercedes С класа?

Читај повеќе

КОВИД кризата ги покажа забите: Нов пад на продажбата на автомобили

Читај повеќе

Kia ќе претстави 7 нови електрични модели до 2027 година

Читај повеќе
  • filter

Тјунираниот Porsche Cayenne сега развива 690 КС

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ова е новото Ferrari Portofino M со поголема моќност

Читај повеќе