Дали сте ја пробале Yab Yum, најмоќната секс поза?

Секогаш е добредојдена промена во сексуалниот живот, особено ако сакате да го однесете интимното поврзување на следното ниво.

Yab Yum може да биде исклучително моќна поза, ако партнерите го синхронизираат дишењето и се гледаат в очи, објасни сексологот д-р Керол Квин.

Сексот е добар начин за ослободување од стресот, а оваа поза се препорачува како особено „ефикасна“.

„Оваа поза инспирирана од тантричкиот секс им овозможува на партнерите да се фокусираат еден на друг, што само по себе го ублажува стресот“, вели сексологот д-р Керол Квин.

Како се изведува?

Мажот треба да седне со скрстени нозе, а партнерката да му седне во скут свртена кон него и да го „гушне“ со нозете околу долниот дел на грбот. Прегрнати и со рацете, треба да се гледаат в очи.

Позата е добра за жените бидејќи можат да ја контролираат пенетрацијата, а пенисот најмногу ќе го стимулира најчувствителниот дел од вагината.

Yab Yum може да биде исклучително моќна поза ако партнерите го синхронизираат дишењето и се гледаат в очи. Додавањето на овие елементи ве успорува и ве фокусира на задоволството, па можете целосно да се опуштите во оваа исклучително интимна поза, заклучува д-р Квин.

Тагови
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more

Љубов и секс

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Read more

Љубовен хороскоп за јуни: Биковите пред брак, Јарците се навраќаат на стара љубов

Read more

Секси игри: Што е фетиш и кој е твојот?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more
 

Магазин

Правна држава е ова

Читај повеќе

Мечка влегла во пекара, ги исплашила вработените и изела 60 колачи

Читај повеќе

Шненокле - едноставен десерт со 5 состојки што ги имате дома

Читај повеќе

Соборен интересен рекорд: Flight Radar објави колку авиони имало на небото во еден ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Некој меѓу нас не е наш...

Читај повеќе

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Читај повеќе

Секое лето различен цвет: Трик за хортензиите магично да менуваат боја

Читај повеќе

Храна што ќе ви помогне да го стопите салото на стомакот

Читај повеќе

3 најпресметливи хороскопски знаци: Калкулираат за сѐ и имаат скриени намери

Читај повеќе