Двојно задоволство за двајцата партнери

Дали сте слушнале за правилото од „шест минути“ во сексот?

Сексолозите открија едно едноставно правило кое го нарекоа „шест минути“, а кое гарантира доживување оргазам и максимално задоволство за двајцата партнери.

Ова правило подразбира воведување на предигра која треба да трае најмалку 6 минути пред да преминете на главниот чин.

Задоволувањето пред пенетрација треба да претставува задоволство и за двајцата партнери, но многу често паровите ја прескокнуваат предиграта.

Во студијата која е спроведена во Канада учествуваа 1.500 луѓе и е потврдено дека доживеале оргазам и уживале повеќе кога го пробале ова едноставно правило.

Истражувањето покажа дека мажите можат да доживеат оргазам и без „шест минути“, додека пак 61 процент од жените се изјасниле дека предиграта им е потребна за да се опуштат.

„Шест минути се сосема доволни за да посветите внимание на предиграта. Ова е едноставен начин за да ја разгорите страста во врската и да уживате уште повеќе, објасни Робин Милхусен“, професор по сексологија на Универзитетот Гвелф.

Тагови
реклама
sp.jpg

На Избирачкиот список ќе стои и фотографија

Read more
Тевдовски: Со Буџетот за 2019 ја подобруваме состојбата во здравството, платите растат

Тевдовски: Со Буџетот за 2019 ја подобруваме состојбата во здравството, платите растат

Read more
„Патот до здрави заби“: Четко ве кани на дружба во Cineplexx

„Патот до здрави заби“: Четко ве кани на дружба во Cineplexx

Read more
КСС бара минималната плата да изнесува 16.000 денари

КСС бара минималната плата да изнесува 16.000 денари

Read more

Љубов и секс

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Read more

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Read more

Пет начини на кои сексот ве разубавува

Read more

Бикот е верен, Лавот е внимателен: Какви се хороскопските знаци во љубовта?

Read more

Магазин

  • filter

Нацртано: Нега на собните растенија на преминот кон ладна сезона

Читај повеќе

Принцот Хари: Дури со Меган го сфатив проблемот со несвесната расна пристрасност

Читај повеќе
  • play_arrow

Јапонски морбиден изум: Тросед кој се претвора во ковчег

Читај повеќе

КОРОНА симптом: Губењето на осетот за мирис е различно отколку кога сте настинати

Читај повеќе

Дали се супермаркетите безбедни места во време на пандемија?

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Бомбици од 3 состојки

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Читај повеќе

Вакцината нема да биде семоќна, маски ќе носиме со години

Читај повеќе

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Читај повеќе