Дали Тотенхем треба да го продаде Хари Кејн?

Важноста на Хари Кејн за Тотенхем е несомнена. Но, тој влегува во последната година од договорот, а Спарс имаат избор: да заработат од него сега или да добијат уште една година од него и да го изгубат бесплатно?

Себ Стафорд-Блор аргументира за обете страни во дилемата. Крег Силкок илустрира.

реклама

Фудбал

Чаби Алонсо: Не ни беше судено

Read more

Дајте ж'та, дајте црно тиквешко - куп пехарот оди во Кавадарци

Read more

Времеплов: Пред 14 години Пандев ја освои Лигата на шампиони

Read more

7 најдобри фудбалски сезони на сите времиња

Read more

Нови видеа

play_arrow

7 најдобри фудбалски сезони на сите времиња

Read more
play_arrow

15 најмистериозни подводни аномалии

Read more
play_arrow

Топ 15 најстрашни туристички атракции

Read more
play_arrow

Топ 20 мегапроекти што ќе бидат завршени во 2024 година

Read more
play_arrow

Каде најчесто грешиме со јадењето протеини?

Read more
play_arrow

Подемот и падот на првиот вегански фудбалски клуб

Read more
play_arrow

Топ 15 најморничави напуштени градови

Read more
play_arrow

Кружен ток не е за секој

Read more
play_arrow

15 најмистериозни езера во светот

Read more
play_arrow

30-минутни интензивни вежби за совршени нозе

Read more
play_arrow

Балканско-Кавкаска песна на Евровизија

Read more
play_arrow

Роботското куче на Boston Dynamics доби крзно

Read more