Дали знаете како да ги совладате загадувачите на воздух во домот?

Квалитетот на воздухот на ниво на целата територија на државата во последите години сè повеќе се влошува. Алармантни стануваат секојдневните податоци во врска со нивото на концентрираните штетни ПМ честички во воздухот, што е повеќекратно над дозволеното.

Воздухот во домот пак, може да биде неколкупати позагаден од надворешниот, што е особено загрижувачко. Кон загадувањето на воздухот во домот, покрај надворешните загадувачи, придонесуваат и правот, поленот, спорите од мувла, влакната од миленици, а штетни честички кои ние самите ги создаваме додека престојуваме во нашите домови.

Токму затоа, потребата од обезбедување прочистувач за воздух во вашиот дом станува неопходна, и претставува најефикасен начин да придонесете кон намалување на загадувањето на воздухот во домот и одржување на чист воздух и здрава средина за живеење.

Прочистувачите за воздух на Daikin со својата иновативната технологија и врвни перформанси се создадени да ви овозможат поздрав и поквалитетен воздух во домот совладувајќи ги штетните загадувачи.

Според последните истражувања кои ги спроведе Daikin Industries, Flash Streamer технологија која е вградена во повеќе единици на Daikin вклучувајќи ги и прочистувачите на воздух, го уништуваат и SARS-CoV-2 вирусот до 99,97% по 3 часа третирање на истиот.

Ова е уште една потврда за квалитетот и ефикасноста на технологијата на Daikin. Со испитувањата што Daikin ги планира за во иднина, ќе се испитуваат придобивките на производите во кои што е вградена Flash Streamer технологијата.

 

Електростатичкиот HEPA филтер ефикасно ги заробува загадувачите, и со помош на Flash Streamer ги разложува штетните супстанци заробени во филтерот.

   

 Во споредба со HEPA филтрите со активен јаглен кои се препорачува да се заменат по една година користење, овој филтер има значително подолг рок на трање, односно се менува еднаш на околу 10 години.

Функцијата за навлажнување која е вградена во MCK55W моделот овозможува целосна контрола на влажноста на воздухот во вашиот дом, навлажнувајќи го воздухот до идеално ниво, и притоа спречувајќи ги сите негативни ефекти кои можат да се појават како последица од сувиот воздух.

Прочистувачите за воздух на Daikin се идеални за оние кои страдаат од алергии, астма, хронични заболувања и отежнато дишење, како и други заболувања, кои настануваат како резултат на загадувањето на воздухот од штетни материи, така што ефикасно ги совладува штетните загадувачи кои влијаат на здравјето и обезбедува почист, посвеж и поздрав воздух во домот.

Со докажаниот квалитет на Daikin ќе овозможите оптимална удобност и здрава и чиста средина во вашиот дом, намалувајќи ги ризиците по здравјето и придонесувајќи за подобар имунолошки систем за вас и вашето семејство.

Дознајте повеќе за карактеристиките на прочистувачите за воздух на Daikin на следниот линк: https://www.daikin.mk/procistuvaci

реклама

Спасовски: Во Вевчани не се случи ништо спектакуларно, сакаа инцидент и сензационалност

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Промо

Интегрирано решение на „Комволт“ за заканите на рансомвер

Read more

Дедо Мраз вози за Кликни Јади!

Read more

Државна Лотарија и Црвен крст започнаа со хуманитарна акција за поддршка на ранливи категории граѓани во борба со Ковид-19

Read more

Дали знаете како да ги совладате загадувачите на воздух во домот?

Read more
 

Ново

СЗО до своите членки: Не воведувајте обврска за доказ за вакцинирање или имунитет при патување

Читај повеќе

Попова тврди дека Русија развила „имунитет на стадо“

Читај повеќе
  • play_arrow

Прошетка по снежната Битола

Читај повеќе

Новопримените професионални војници дадоа свечена заклетва

Читај повеќе
  • play_arrow

Најпаметниот папагал

Читај повеќе

Маричиќ: Подготвени сме за модерен попис – политиката подалеку од статистичката операција

Читај повеќе

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

СИРИЗА: Мицотакис го финализираше вртењето за 180 степени за Договорот од Преспа

Читај повеќе

Собранието ја заврши расправата за законот за попис, ќе се гласа дополнително

Читај повеќе