Дали знаете кое е најекономично и најеколошко решение за греење на вашиот дом?

Рационалното размислување кога станува збор загревање на домот и работното место се заснова на можноста да изберете систем со кој ќе ги намалите своите трошоци, а притоа ќе можете да си дозволите идеален комфор и удобност.

Тимот на Daikin ќе ви помогне да го изберете најсоодветното решение за загревање на просторот од секој аспект.

Altherma – Топлотна пумпа

Најновите технологии на Daikin развиваат мултифункционални топлотни пумпи кои ќе ги задоволат потребите за греење, ладење и обезбедување на топла санитарна вода во домовите и објектите. Daikin Altherma претставува решение развиено врз основа на енергетски најефикасните технологии и е напојувана како од вообичаени, така и од обновливи извори на енергија.

Овој комплексен систем се заснова на технологија која овозможува загревањето на секој објект да стане енергетски ефикасен процес. Daikin Altherma може да го загрее вашиот дом многу поефикасно користејќи струја и топлината на надворешниот воздух како главни извори. За разлика од традиционалните системи за загревање кои користат дрво, пелети или гориво, топлинската пумпа е поекономично и еколошко решение со кое ќе заштедите повеќе пари и ќе придонесете за зачувување на животната средина.

Топлотната пумпа Daikin Altherma е идеално решение доколку планирате реновирање, не бара голем простор за инсталација и совршено се вклопува со вашите постоечки цевки и радијатори. Овие пумпи можат да се инсталираат и со комбинација на подно греење и фенкојлери како решение за греење, ладење и санитарна топла вода преку целата година.

Дополнително, овој систем може да се комбинира и со соларни системи со што ќе ги намалите вашите сметки за струја и ќе заштедите повеќе пари во вашиот семеен буџет.

Inverter – клима уред оптимизиран за греење

Новите технолошки решенија на Daikin инвертер клима уреди овозможуваат ефикасно загревање дури и во услови на многу ниски температури. Овие системи стануваат сè поефикасни за загревање и заштеда на електрична енергија, претставувајќи во истовреме оптимална инвестиција, оптимална потрошувачка и оптимално потребно одржување.

Моделите Perfera и Comfora оптимизирани за греење, користат најнови технологии за да постигнат поголема енергетска ефикасност при што гарантирано работат и на многу ниски амбиентални температури до -25°C.

Заменете ги вашите печки на дрва, камини и печки на пелети и придонесете за заштита на животната средина со нов еколошки и економичен инвертер клима уред.

 

Multi-split

Покрај класичните сплит-системи кај кои што секоја внатрешна единица мора да биде поврзана со една надворешна, Multi-Split системите на Daikin овозможуваат една надворешна единица да се поврзе дури со 5 внатрешни единици.

Оваа технологија претставува перфектно решение со кое може да се поврзат различни модели на внатрешни единици со различни капацитети.

Multi-Split е идеално решение за вашата дневна, спална, детска соба, како и за вашите канцеларии или мали комерцијални простории, така што имате можност да ја контролирате температурата во секоја просторија, да обезбедите максимална удобност, а притоа и енергетска ефикасност.

Побарајте понуда од стручниот тим на Daikin и изберете го најдоброто решение за загревање на вашиот дом или друг објект, кој најмногу одговара на вашите потреби.

реклама

Автобус изрешетан со „калашников“ во Косово, загинаа двајца тинејџери и возачот

Read more

Паметните часовници сè попопуларни: Apple со најголема заработка, WearOS доминира

Read more

Зошто е можно да немате COVID-19, а сте биле опкружени со заразени луѓе?

Read more

Што се случува во телото ако секој ден земате витамин Ц?

Read more

Промо

Зајакнати жени - Зајакната економија

Read more

Македонскиот BtoBet добитник на две престижни награди во iGaming индустријата

Read more

Потрошувачите избраа: Виталиа – најпознат бренд за здрава храна за 2021

Read more

Дали личиме на ЕУ: Тие се сечија мета, сечија цел и сечиј изговор за омраза – Стоп за дискриминацијата на ЛГБТИ лицата

Read more
 

Ново

Предлог за денешниот семеен ручек: Говедски гулаш со печурки

Читај повеќе
Фото: Кајгана

Информации потребни при избор на кредит – дел од Денови на финансиската писменост

Читај повеќе

Центар за стручно образование и обука за зелени иновации ќе се отвори во Скопје до крајот на годината

Читај повеќе

Прва француска стратешка инвестиција во соларен парк во Северна Македонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Австрија во локдаун: Политичарите се журкаат, граѓаните бесни

Читај повеќе
  • play_arrow

Автобус изрешетан со „калашников“ во Косово, загинаа двајца тинејџери и возачот

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали треба да вежбате пред или после појадокот?

Читај повеќе

Зошто СЗО ги скокна буквите Nu и Xi при именувањето на новиот сој на коронавирусот?

Читај повеќе

Втор ден прекин на железничкиот сообраќај

Читај повеќе