СЕРИЈА А 2019/20

Д'Амброзио „напорно“ тренира, Сенси го зафркава

Данило Д'Амброзио се снаоѓа како да тренира во изолација, па се пофали на Instagram, а неговиот соиграч Стефано Сенси веднаш го пецна.

Секој фудбалер на различен начин пробува да остане во форма за време задолжителниот престој до домашен карантин. Бекот Д'Амброзио како дел од неговите домашни тренинзи го користи своето синче кое и тоа како му се наоѓа.

„Тренинг со мојот најдобар другар“, напиша Д'Амброзио на видеото постирано на Instagram.

На тоа се јави неговиот соиграч Сенси: „Мислиш на твојот син! Бидејќи топката не ти е баш добар другар..“, алудирајќи на тоа дека Данило не е многу спретен кога топката му е во нозе.

Д'Амброзио ја прифати шегата враќајќи „Да, да, очигледно е“.

реклама

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

Познато од кои делови на Скопје се денешните новозаразени

Read more

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Read more

Секси среда

Read more

Фудбал

Алиоски полуде по гол на тренинг и ја скрши камерата

Read more

Мбапе: Ливерпул е како машина

Read more

Кулушевски го одбил Интер поради тактиката на Конте

Read more

Бејл: Не разбирам зошто нашите навивачи нѐ исвиркуваат

Read more

Спорт

  • play_arrow

Алиоски полуде по гол на тренинг и ја скрши камерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Фјури: Ќе бидам побогат од Мејведер

Читај повеќе

Мбапе: Ливерпул е како машина

Читај повеќе

Кулушевски го одбил Интер поради тактиката на Конте

Читај повеќе

Бејл: Не разбирам зошто нашите навивачи нѐ исвиркуваат

Читај повеќе

Интер го враќа Наинголан

Читај повеќе
  • play_arrow

Баерн славеше среде Дортмунд и дојде на чекор до титулата

Читај повеќе

Eurobasket ги одбра најдобрите во мак-кошарката

Читај повеќе

Флик: Рано е Холанд да се споредува со Левандовски

Читај повеќе