Џанг спектакуларно го нокаутира Џојс

Кинескиот боксер Џилеи Џанг ја одбрани привремената светска WBO титула во тешка категорија, откако го победи Британецот Џо Џојс со спектакуларен нокаут во третата рунда во реваншот.

Во април, Џанг ја шокираше светската боксерска јавност кога, како огромен аутсајдер, го победи претходно непоразениот Џојс со технички нокаут.

Реваншот на Џојс се очекуваше синоќа во лондонската OVO Arenа, но Џанг продолжи таму каде што застана во април.

Борбата траеше само три рунди кога Џанг со десно кроше го легна Џојс на подот и Британецот не можеше да ја продолжи борбата.

URL

Сега Џанг има 26 победи во професионални борби (21 со нокаут, едно реми и еден пораз (од Филип Хрговиќ лани), а боксерскиот свет со право се прашува дали Олександр Усик и Тајсон Фјури конечно добија достоен ривал во рингот.

Џанг во следната борба сигурно ќе се бори со еден од двајцата за титулата. Фјури е сопственик на WBC, а Усик на WBA, IBF, WBO и IBO појасите.

реклама

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Останати спортови

Претседателот на УФЦ: Американците се пи*ки, Хабиб и Русите за час би нѐ освоиле

Read more

Спортска повреда: Му замрзнал пенисот за време на скијачка трка

Read more

Чех испиша историја во Англија: Прв професионалец во два различни спорта

Read more

Бизарна ММА ситуација: Камерманот остана во кафезот со борачите

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Македонија ЃП бара оставки во Судиската организација

Читај повеќе
  • play_arrow

Ајнтрахт го декласира Баерн – пукна петарда во мрежата на Нојер

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува во Евертон?

Читај повеќе

Анчелоти: Не ми требаат пари, не би заминал во Саудиска Арабија за 500 милиони евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Fun with Flags со Фримпонг од Леверкузен

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се менува рамнотежата на моќ во светскиот фудбал?

Читај повеќе
  • play_arrow

Неверојатна партија на Леброн Џејмс за финалето на НБА Купот

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите десни крила во фудбалот во 21 век

Читај повеќе

Македонија У-19 ги доби противниците за пласман на ЕП

Читај повеќе