Дани Алвеш: Да подава Мбапе по некоја топка, ќе постигне 150 гола

Дани Алвеш смета дека Килјан Мбапе е одличен фудбалер, но и дека во Пари Сен Жермен има двајца играчи кои се подобри од францускиот напаѓач.

Бразилскиот репрезентативец и најодликуваниот фудбалер на сите времиња играше со Мбапе, Лионел Меси и Нејмар и тврди дека овие двајца се подобри од 23-годишната фудбалска ѕвезда.

„Мбапе е феномен кој сè уште не сфатил дека оние кои играат со него во напад се поголеми феномени од него. Големиот играч секогаш мора да знае и да разбере дека неговите соиграчи се тие кои го збогатуваат неговиот квалитет“, изјави Дани Алвеш, нагласувајќи дека Меси а Нејмар е генијален и додаде:

„Да подава Мбапе по некоја топка, ќе постигне 150 гола.“

реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Питагоровата теорема пронајдена на глинена плоча 1.000 години постара од Питагора

Read more

Скандинавскиот начин на спиење спасува бракови и врски: Нема повеќе кавги в кревет

Read more

Голем љубовен хороскоп за октомври 2023

Read more

Фудбал

Кои се топ 10 највредни млади фудбалери до 21 година?

Read more

Турција ја повлече кандидатурата - ЕУРО 2028 ќе се игра на Британските Острови

Read more

Милевски објасни зошто ги изоставил Несторовски и Дориан, а го викнал Чурлинов

Read more

Муцунски: Вардар и Комити добиваат нов спортски терен во Аеродром, поддршката за клубот продолжува и во иднина

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Џими Батлер смени имиџ, навивачите на Мајами воодушевени од емо фризурата

Читај повеќе

Кои се топ 10 највредни млади фудбалери до 21 година?

Читај повеќе

Турција ја повлече кандидатурата - ЕУРО 2028 ќе се игра на Британските Острови

Читај повеќе

Милевски објасни зошто ги изоставил Несторовски и Дориан, а го викнал Чурлинов

Читај повеќе

Муцунски: Вардар и Комити добиваат нов спортски терен во Аеродром, поддршката за клубот продолжува и во иднина

Читај повеќе

Милевски повика 25 играчи за одлучувачкиот натпревар против Украина

Читај повеќе

Ван Хал по 19 години се врати во Ајакс

Читај повеќе

Скандал во Динамо: Во авионот прошверцувалe хулиган од Атина

Читај повеќе
  • play_arrow

Тен Хаг незапирливо го води Јунајтед во амбис: Сруши негативен рекорд кој стоеше од 1986

Читај повеќе