Даниел Агер приведен на протестите во Москва

Поранешниот фудбалер на данската репрезентација и на премиерлигашот Ливерпул, Даниел Агер, е приведен за време на саботните протести на руската опозиција во Москва, објави денеска Новая газета.

„Маж со име Даниел Монте Агер е задржан во Москва на 23 јануари за време на протестот за поддршка на Алексеј Навални“, објави рускиот весник, повикувајќи се на официјален претставник.

Агер се товари за учество во недозволен протест и му се заканува парична глоба во висина до 20.000 рубљи, општокорисна работа или затворска казна од 15 дена.

Агер, кој ја заврши професионалната кариера во 2016 година во Брондби, одигра 75 натпревари во дресот на Данска, а за Ливерпул настапуваше од 2006 до 2014 година, освојувајќи го Лига купот во сезоната 2011/12.

реклама

Мајк Тајсон заработува милиони долари од бизнисот со канабис

Read more

Стигна и првата аудиоснимка од Марс: Каков звук има на Црвената планета?

Read more

Ласерските топови се иднината: САД го развиваат најмоќното оружје

Read more

Што може да ви се случи ако долго време немате секс?

Read more

Фудбал

Тухел: На Атлетико не му дозволивме ни воздух да земе

Read more

Кимих постави рекорд во 50-тиот јубилеен натпревар во ЛШ

Read more

Зидан: Аталанта игра премногу офанзивно

Read more

Левандовски го надмина Раул и стана трет најдобар стрелец во ЛШ

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Јута го среди шампионот Лејкерс

Читај повеќе

Вардар против Елверум ја прекина серијата без победа во Лигата на шампиони

Читај повеќе

Турнирот во Доха без најдобрата светска тенисерска Барти

Читај повеќе

Тухел: На Атлетико не му дозволивме ни воздух да земе

Читај повеќе

Кимих постави рекорд во 50-тиот јубилеен натпревар во ЛШ

Читај повеќе

Зидан: Аталанта игра премногу офанзивно

Читај повеќе

Левандовски го надмина Раул и стана трет најдобар стрелец во ЛШ

Читај повеќе
  • play_arrow

Дончиќ со тројка со звукот на сирената го сруши Бостон

Читај повеќе
  • play_arrow

Жиру со ножички го реши Атлетико, Баерн шампионски кај Лацио

Читај повеќе