Даниел Крег ќе снима филм во Грција и Србија

Ѕвездата од „James Bond“ филмовите наскоро доаѓа на Балканот каде треба да почне снимањето на вториот дел од „Knives Out“.

Како што пренесуваат српските медиуми, снимањето е закажано за 28 јуни во Грција, по што екипата на есен треба да дојде во Србија, а ќе се снима и во САД и Канада.

Претставници на сетот деновиве биле во обиколка на Белград барајќи погодни локации за нивните сцени.

Режисер на филмот е Рајан Џонсон кој и претходно има снимано во српската престолнина и тоа филмот „Brothers Bloom“ од 2008 година. Тој филм се снимаше и на локации во Романија, Црна Гора, Грција и Чешка.

Netflix потпиша договор вреден 450 милиони долари за две продолженија на филмот под услов Џонсон и Крег да бидат дел од продолженијата.

Тагови
реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Read more

Филм & ТВ

Прв трејлер за „Nine Perfect Strangers“ – новата серија со Никол Кидман

Read more

Погледнете го првиот трејлер за новата „Gossip Girl“

Read more

Арми Хамер по обвинувањата дека е садист и канибал замина на лекување

Read more

Силвестер Сталоне не се откажува од тренинзи ни на 74 години

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за „Nine Perfect Strangers“ – новата серија со Никол Кидман

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го првиот трејлер за новата „Gossip Girl“

Читај повеќе

Арми Хамер по обвинувањата дека е садист и канибал замина на лекување

Читај повеќе
  • play_arrow

Силвестер Сталоне не се откажува од тренинзи ни на 74 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix го објави трејлерот за новата серија „Sex/Life“

Читај повеќе

Филмска акција на малите екрани во јуни на Filmbox

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за крими драмата „No Sudden Move“

Читај повеќе
  • play_arrow

Пристигнува третиот дел од познатиот хорор „A Quiet Place“

Читај повеќе

Публиката се враќа на овогодинешните MTV Music Video Awards

Читај повеќе