Даниел Крег решава мистериозно убиство во трејлерот за „Knives Out“

Lionsgate објави нов трејлер за „Knives Out“, филм во кој заедно ќе се појави одлична филмска екипа составени од популарни актери како Даниел Крег, Џејми Ли Кертис, Крис Еванс, Кристофер Пламер, Дон Џонсон, Тони Колет, Ана де Армас и други. Режисер е Рајан Џонсон, а премиерата е закажана за 27 ноември.

Трејлерот открива убиство на познат крими писател на неговиот 85-ти роденден, а задача на детективот кој го толкува актерот Даниел Крег е да открие кој е извршителот. Додека трае истрагата сите од семејството се осомничени, а се случуваат прилично мистериозни и непријатни настани.

Со овој филм режисерот Рајан Џонсон ѝ одава почит на славната писателка Агата Кристи, создавајќи современа мистерија со убиство во која сите се осомничени.

реклама

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Мицковски, временски патник - го честиташе Велигден на 2 август

Read more

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Србите обвинуваат: Црногорските ватерполисти намерно загубија

Read more

Филм & ТВ

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Read more

1 август 1981, со спотот за Video Killed The Radio Star почна да работи MTV

Read more

Репертоар на Кино Милениум (29.7.-4.8.2021)

Read more

Лејди Гага во главната улога во филмот „House of Gucci“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Читај повеќе
  • filter

1 август 1981, со спотот за Video Killed The Radio Star почна да работи MTV

Читај повеќе

Репертоар на Кино Милениум (29.7.-4.8.2021)

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејди Гага во главната улога во филмот „House of Gucci“

Читај повеќе

Британскиот X Factor откажан по 17 години емитување

Читај повеќе
  • play_arrow

Вил Смит го глуми таткото на сестрите Вилијамс во инспиративен филм за тенисерките

Читај повеќе
  • play_arrow

Скарлет Јохансон го тужи Disney поради филмот „Black Widow“

Читај повеќе

Мајкл Б. Џордан откри дали тој е новиот Супермен

Читај повеќе
  • play_arrow

Оскар Ајзак е мистериозен коцкар во трејлерот за „The Card Counter“

Читај повеќе