Даниел Крег решава мистериозно убиство во трејлерот за „Knives Out“

Lionsgate објави нов трејлер за „Knives Out“, филм во кој заедно ќе се појави одлична филмска екипа составени од популарни актери како Даниел Крег, Џејми Ли Кертис, Крис Еванс, Кристофер Пламер, Дон Џонсон, Тони Колет, Ана де Армас и други. Режисер е Рајан Џонсон, а премиерата е закажана за 27 ноември.

Трејлерот открива убиство на познат крими писател на неговиот 85-ти роденден, а задача на детективот кој го толкува актерот Даниел Крег е да открие кој е извршителот. Додека трае истрагата сите од семејството се осомничени, а се случуваат прилично мистериозни и непријатни настани.

Со овој филм режисерот Рајан Џонсон ѝ одава почит на славната писателка Агата Кристи, создавајќи современа мистерија со убиство во која сите се осомничени.

реклама

Филм & ТВ

Се снима српска верзија на серијата „Two and a Half Men“

Read more

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Read more

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Read more

Сцена

Се снима српска верзија на серијата „Two and a Half Men“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за серијата „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова беа најгледаните серии на Netflix за време на карантинот

Читај повеќе
  • filter

Погледнете како изгледа снимањето на филмот „Avatar 2“

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Birds of Prey“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Friends“ најпопуларна серија во карантин

Читај повеќе