Де Брујне потпиша нов, поскап договор на две години

Ден откако Манчестер Сити ја победи Борусија со 2:1 во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите, навивачите на англискиот клуб добија уште една добра вест.

 

Кевин Де Брујне го продолжи договорот за уште две години и ќе остане на „Етихад“ до 2025 година. Клубот малку ќе ја зголеми неговата плата, па отсега ќе заработуваат 18,5 милиони евра по сезона, што е за околу милион и пол повеќе од порано.

URL

„Уште кога дојдов во Сити, овде се чувствував како дома. Ги сакам навивачите, моето семејство ужива во Манчестер и напредував овде како играч. Не размислував долго за оваа одлука. Јас сум сигурен дека најдоброто допрва доаѓа, а одлично работам и со Пеп. Размислуваме за фудбалот на ист начин“, изјави Белгиецот.

Со новиот договор, Де Брујне станува третиот најплатен играч во Премиер лигата зад Давид Де Хеа и Пјер-Емерик Обамејанг.

Remote video URL
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Фудбал

Истрага за местење натпревари во српското фудбалско првенство

Read more

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Read more

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Read more

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Read more
 

Спорт

Истрага за местење натпревари во српското фудбалско првенство

Читај повеќе

Гери Трент Џуниор испиша историја во НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Читај повеќе

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Читај повеќе

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Читај повеќе

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Читај повеќе

Тејтум стана најмладиот играч на Бостон кој постигнал над 50 поени на еден натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Читај повеќе

Падна одлука: ЕУРО ќе се игра пред навивачи

Читај повеќе