УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2019/20

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Холандскиот играч од средниот ред вети дека ќе разнесува бесплатна пица до граѓаните на Бергамо доколку неговата Аталанта триумфира во Лигата на шампиони.

„Ако ја освоиме Лигата на шампиони ќе има пица за повеќе од илјада луѓе“, рече Мартен де Роон.

Холанѓанецот претходно најави дека за навивачите на Аталанта ќе обезбеди пица на негова сметка и планира тоа ветување да го одржи. Останува само уште потешкиот дек.

„Сепак, доколку загубиме, ќе се обиде тоа да го направиме наредната сезона. Не можам да се помирам со пораз. Ќе се обидеме наредната година и ќе видиме што ќе биде“, вели тој.

Аталанта вечерва игра против силниот ПСЖ.

„Играњето само 90 минути против толку силна екипа е полесно отколку да се играат два натпревара. Можеме да ги изненадиме, иако тоа ќе биде тешко. Ќе дадеме сѐ од себе. Во моментот кога беше жрепката помислив дека ќе биде фантастичен натпревар“.

реклама

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more

Неверојатни факти за животот во Шведска

Read more

Моќни илустрации ги покажуваат разликите меѓу Истокот и Западот

Read more

Фудбал

Арсенал не успеа да ги казни грешките на Ливерпул

Read more

Кепа не го одигра последниот натпревар за Челси, тврди Лампард

Read more

Во Струмица ќе никне најмодерниот терен со вештачка трева

Read more

Времеплов: Пред 3 години Вардар го постигна првиот гол во Лига Европа

Read more

Спорт

  • play_arrow

Арсенал не успеа да ги казни грешките на Ливерпул

Читај повеќе

Кепа не го одигра последниот натпревар за Челси, тврди Лампард

Читај повеќе

Во Струмица ќе никне најмодерниот терен со вештачка трева

Читај повеќе
  • play_arrow

Времеплов: Пред 3 години Вардар го постигна првиот гол во Лига Европа

Читај повеќе

Крауч е инпресиониран: Тијаго може да игра и по влечки

Читај повеќе

Роналдо: Серија А сега е потешка, со Пирло сме задоволни

Читај повеќе

Варди за голот со пета: На ударот му дадов шмек а ла Кројф

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет клупски легенди кои шокантно се вратиле „дома“

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов историски рекорд на Кристијано Роналдо

Читај повеќе