Дебитантско финале на Индијан Велс

МИА/КАЈГАНА
/ 17.10.2021 / 10:58

Грузиецот Николоз Басилашвили и Британецот Камерон Нори ќе се борат за титулата во Индијан Велс и за двајцата тенисери тоа ќе биде прво финале на турнир од серијата Мастерс.

Басилашвили (36. на АТП листата) во полуфиналето го совлада Американецот Тејлор Фриц со 7:6, 6:3, додека Нори беше подобар од Бугаринот Григор Димитров со 6:2, 6:4.

Басилашвили во кариерата досега има освоено пет турнири, од кои два оваа година во Доха и Минхен, додека Нори има сама една титула освоена во мај годинава во Лос Кабос. 

реклама

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Сондата Voyager 1 на НАСА има мистериозен проблем

Read more

Фудбалерка пронајдена мртва, сопругот го призна убиството: Бог ми кажа да ја убијам

Read more

Светот се распаѓа, никогаш не било полошо

Read more

Тенис

Швјонтек ја одбрани титулата на ВТА Мастерсот во Рим

Read more

Ѓоковиќ стигна до 1.000 победи и финале на Мастерсот во Рим

Read more

Ѓоковиќ на триумф до јубилејна 1.000-та победа

Read more

Ѓоковиќ се пласира во четвртфиналето во Рим

Read more
 

Спорт

Очајничка понуда на ПСЖ до Мбапе за да остане: Не е сè во парите

Читај повеќе

Пред една година за малку ќе умреше на терен, сега има понуди од три клуба

Читај повеќе

ФИФА ја расплака Италија: Место Еквадор во Катар може само друга јужноамериканска репрезентација

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Роде ја покажа огромната посекотина по крвавото финале во Лига Европа

Читај повеќе

Фудбалерка пронајдена мртва, сопругот го призна убиството: Бог ми кажа да ја убијам

Читај повеќе

Ибра одбил да игра за Шведска во Лигата на нации

Читај повеќе

Обамејанг објави репрезентативна пензија, ќе ѝ се посвети на Барса

Читај повеќе
  • play_arrow

Кари го надигра Дончиќ и донесе водство на Голден Стејт против Далас

Читај повеќе

Пјаниќ се враќа во Италија, но не кај Јуве

Читај повеќе