Хроника

Дедо и внук повредени во сообраќајна несреќа кај Радовиш

10. ноември 2018 - 15:10 | МИА

Дедо и внук од радовишкото село Лубница, општина Конче се повредени утрово околу 10 часот во сообраќајна несреќа што се случи на патот Радовиш-Струмица.

Во возилото биле 21-годишниот внук и неговиот дедо (71). Дедото е задржан во штипската болница, а внукот е префрлен во Клиничкиот центар во Скопје.

Според првичните сознанија нивното возило се превртело и завршило покрај патот.

На местото на несреќата се упатени екипи на полицијата и брзата помош.

Коментирај