Џеф Безос пак ќе се жени - дијамантски прстен на раката на Лорен

На раката на Лорен Санчес беше забележан скап дијамантски свршенички прстен.

Еден од најбогатите луѓе во светот и основач на Amazon, Џеф Безос (59) се сврши со новинарката Лорен Санчес (53), потврди извор за People.

Remote video URL

Неодамна двојката беше фотографирана на брод додека крстареше по Балеарските Острови, а и двајцата изгледаа многу среќни.

Да потсетиме, Безос во април 2019 година по 25 години се разведе од сопругата Мекензи. Паралелно се појави и информацијата дека завршил и бракот на Санчес со Патрик Висел, агент за таленти и сопственик на агенцијата WME, кој му е пријател на Безос.

Џеф Безос и Лорен Санчес првпат се појавија на Вимблдон во 2019 година и оттогаш се неразделни.

Мекензи, писателка по професија, се омажи за бизнисменот една година пред тој да го основа Amazon и била една од првите вработени во компанијата, поради што доби удел од 4% во технолошката компанија по разводот.

Набрзо по разводот, Мекензи си го врати моминското презиме Скот и го потпиша ветувањето Giving Pledge со што се приклучи кон кампањата на милијардерите Ворен Бафет и Бил и Мелинда Гејтс, во која богатите се обврзуваат да го дадат поголемиот дел од нивното богатство во добротворни цели. Скот во блог објава напиша дека ја набљудувала првата половина од 2020 година со измешани чувства на ужаснатост и тага и тоа само мотивирало да ја продолжи хуманитарната работа.

Тагови
реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

По три месеци - ниту трага, ниту глас од внукот на Љубе Бошкоски

Read more

Живот

Како правилно се чистат екраните?

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Татковците се помалку под стрес од мајките

Read more

Болоња: Потценет туристички рај во кој ќе уживаат гастрономите

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Работи што е тешко да ги правиш додека трчаш

Читај повеќе

Како правилно се чистат екраните?

Читај повеќе
  • play_arrow

Трикови за шминкање со Дејвид Бекам

Читај повеќе

Кои се најчести знаци на зголемена простата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Читај повеќе

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Читај повеќе

TikTok трик за гламурозна фризура без фенирање

Читај повеќе

Зошто годинава симптомите на алергија се полоши од вообичаено?

Читај повеќе

Дебелите момчиња често стануваат неплодни мажи, открива нова студија

Читај повеќе