Џеј Лено го покажа „новото лице“ по изгорениците од трет степен

Американскиот водител и комичар Џеј Лено го покажа своето „ново лице“ три месеци по пожарот во емисијата „Garage“. Тој, имено, во ноември се здоби со изгореници од трет степен кога лицето, вратот, увото, горниот дел од телото и делови од рацете, по што следеле неколку операции и забрзано заздравување.

- Ова е сосема ново лице. Ново е. Неверојатно е!, изјави Лено (72) во „The Kelly Clarkson Show“.

Меѓу шегите за неговите повреди, тој ја прераскажа случката со неговиот White Steam автомобил од 1907 година во неговата гаража од 140.000 квадратни метри во Бурбанк, Калифорнија, САД. Токму тогаш, додека се обидувал да ја затне цевката за гориво, плин му прснал в лице, па се запалил преку сијаличката на автомобилот.

– Само вторпат во мојата кариера сум „новото лице на комедијата“, се пошегува тој.

Меѓу другото, увото на Лено било подложено на неколку операции. Тој продолжил да биде водител на настан за собирање пари за болницата, за помош на децата што се лекуваат таму, како и подарок за медицинскиот персонал што се грижел за него - патување на Бахамите како благодарност.

По несреќата, Лено се враќа на работа со емисијата „You Bet Your Life“, со целосен распоред. Емисијата „Garage“, по седум сезони, засега е завршена.

Remote video URL
Тагови
реклама

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Read more

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Колку ќе платите за кафе, храна и сладолед на одмор во Грција?

Read more

5 летни салати  - идеален избор за во жешки денови

Read more

Филм & ТВ

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Read more

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе