Џеј Ло ги избриша сите објави на Instagram

Без објаснување, Џејл Ло ги изгасна профилите н на социјалните мрежи, поставувајќи црна фотографија на Instagram, пренесе Variety.

Профилот го следат 226 милиони обожаватели, а од вторникот нема објави, додека профилната фотографија е заменета со црна фотографија.

Слична е ситуацијата и со нејзините профили на Twitter и TikTok, профилната е заменета со црна фотографија, но објавите не се избришани. На Facebook, каде ја следат 60 милиони обожаватели, насловната и профилната фотографија се променети со фотографии на кои го пишува нејзиното име.

Во минатото, славните и музичарите правеа вакви слични работи на социјалните мрежи пред да најават важна вест, како на пример албум.

Последниот студиски албум на Лопез, A.K.A. беше објавен во 2014 година.

Тагови
реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more

Музика

Кање Вест повторно блокиран на Twitter

Read more

По 6 години пауза, Металика објави нова песна и најави нов албум

Read more

Шер за 40 години помладиот дечко: Знам, и мене ми е чудно

Read more

Џеј Ло ги избриша сите објави на Instagram

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Харисон Форд е подмладен во трејлерот за „Indiana Jones 5“

Читај повеќе

Кање Вест повторно блокиран на Twitter

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв тизер трејлер за документарецот на Хари и Меган за Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за цртаниот „Super Mario Bros.“

Читај повеќе

Џулија Робертс објави ретка фотографија од нејзините 18-годишни близнаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Џена Ортега стана Wednesday?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе гледаме на Netflix во декември?

Читај повеќе

Ќерката на Кетрин Зита-Џонс и Мајкл Даглас порасна во убавица

Читај повеќе
  • play_arrow

Истиот подрум, нова генерација: Погледнете го трејлерот за That ’90s Show

Читај повеќе