Џеј Ло и Бен Афлек се пред развод: Таа не може да го контролира, а тој не може да ја смени

Бен Афлек и Џенифер Лопес наводно се разведуваат, а како што истакнуваат американските медиуми, актерот веќе се иселил од нивниот заеднички дом.

Како што наведува, еден од проблемите е различниот пристап и начинот на кој се справуваат со славата. Лопес привлекува медиумско внимание, додека Бен бега од лупата на јавноста.

„Готово е“, изјави извор близок до двојката, додавајќи: „Правец – развод, и за прв пат, Бен не е виновникот!“, тврди изворот.

„Тој сега се фокусира на својата работа и на своите деца. Бен веќе се исели, и тие најверојатно ќе мора да ја продадат куќата од соништата по која трагаа две години“, вели инсајдерот. „Никогаш нема да престанат да се сакаат, но таа не може да го контролира, а тој не може да ја смени. Немаше шанси тоа да трае“.

Двајцата во последно време поминува многу време разделени. Исто така, актерот не присуствуваше на Мет Гала со неговата сопруга и покрај нејзината улога на водителка на настанот.

Популарната двојка првпат започна да се забавува на почетокот на 2000-тите, а само неколку дена пред да се венчаат, ја прекинаа врската.

Тие останаа заедно до јануари 2004 година, а потоа дојде конечниот крај. На помирување чекаа речиси 20 години, па тоа го направија во 2021 година, а конечно се венчаа во јуни 2022 година.

реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Грешки во готвењето што го расипуваат вкусот на полнетите пиперки

Read more

Филм & ТВ

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Read more

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе