Џеј Ло и Бен Афлек стапија во брак

Џенифер Лопез и Бен Афлек се венчаа во саботата во американската сојузна држава Невада, објави TMZ.

Тие двајцата се запознаа во 2002 година на снимање на филм. Нивната прва врска беше будно следена од папараците. Се свршија во 2003, но венчавката беше одложена, по што во 2004 година објавија дека се разделуваат.

Повторно стапија во врска минатата година, а се свршија во април годинава.

„Сега сме постари, попаметни и имаме повеќе исксутво“, изјави Лопез неодамна.

Актерската двојка го кажа судбоносното „да“ во Округот Кларк, Лас Вегас.

Лопез зад себе има три брака. Таа беше мажена и со латино пејачот Марк Ентони, со кој има близнаци. Афлек беше во брак со актерката Џенифер Гарнер, со која има три деца.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Џеј Ло веста и официјално ја потврди, со обраќање до нејзините обожаватели откривајќи и детали за венчавката.

URL

 

реклама

20-годишниот Томас Метју Крукс е атентаторот на Трамп, Тајната служба го застрела

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Read more

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Read more

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Read more

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Read more
 

Сцена

  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Читај повеќе