Џеј Ло и Бен Афлек викендов ќе прават спектакуларна тридневна венчавка

Еден месец откако си го кажаа судбоносното „да“, Џенифер Лопез и Бен Афлек решија да направат голема тридневна венчавка за своето семејство и пријателите.

Познатиот пар викендов ќе го прослави својот голем ден, а како што пренесуваат странските медиуми, тоа ќе биде тридневна бајка вредна за светските наслови.

Нивната „интимна забава за семејството и пријателите“ ќе започне со пробна вечера вечерва, потоа ќе продолжи со церемонијата во сабота, а викендот ќе го заврши со скара и пикник в недела.

Како што беше претходно познато, церемонијата ќе се одржи на имотот на Афлек во Рисбороу во сојузната држава Џорџија, а некои од ѕвездите на листата на гости на славниот пар се Мет Дејмон, Џими Кимел, Кејси Афлек и Дреа де Матео.

Се очекува Џенифер да носи венчаница на Ralph Lauren, за која претходно навести дека ќе биде фустан што го носела во еден од нејзините стари филмови.

Во пресрет на возбудливите денови кои претстојат, парот беше забележан на големо семејно пазарење каде што ги направија последните подготовки за големиот викенд.

Двојката била лежерно облечена, а Џенифер ја покажала својата поврзаност со децата на нејзиниот сопруг држејќи се за рака со неговиот 10-годишен син Семјуел.

 

Да потсетиме, Џенифер ден по венчавката која се одржа на 16 јули потврди дека станала сопруга на Афлек, нејзината долгогодишна љубов.

„Успеавме. Љубовта е прекрасна. Љубовта е љубезна. И се покажа дека љубовта е трпелива. Дваесет години трпение“, напиша таа.

Џеј Ло, исто така, рече дека има намера да го користи презимето на Афлек, кое го навела на нејзината дозвола за брак во округот Кларк, па дури и го потпишала нејзиниот билтен како „Џенифер Лин Афлек“.

Двојката првично се забавуваше од 2002 до 2004 година, што кулминираше со веридбата која на крајот ја откажаа. Минатата година повторно ја разгореа својата романса, а изгледа тоа беше моментот што и двајцата го чекаа.

реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more

Филм & ТВ

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе