Џеј Ло пак покажа зошто се исплати да најдете мотивација за вежбање

А.С.
/ 07.04.2021 / 18:40

Џенифер Лопес убедливо заслужува да ја носи титулата мегаѕвезда.

Таа е присутна во јавниот живот повеќе од три децении, а покрај бројните таленти, вниманието го привлекува и со својот изглед. Покрај тоа, многумина се согласуваат дека Џеј Ло на 51 година изгледа подобро од кога било.

Оваа разноврсна пејачка, танчерка, актерка, претприемач и мајка го потврди токму тоа. Џеј Ло позираше за мајската насловна страница на списанието The Beauty Issue, а најголемо внимание привлече костимот за капење кој „не простува недостатоци“. Лопес откри неколку фитнес тајни и нескромно заклучи: „Сега сум во најдобра форма што некогаш сум била во животот“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Таа рече дека секогаш вежбала, но дека сега нејзините тренинзи изгледаат поинаку отколку кога имала 20 или 30 години. Како што вели, сега тренира за здравје, а не за изглед и многу попаметно пристапува кон вежбањето.

„Кога ги правите нештата од вистински причини, изгледате подобро“, тврди таа.

Сепак, Џеј Ло се обидува никогаш да не ги прескокне тренинзите, па често ги прави и во доцните вечерни часови. Ова понекогаш ѝ е тешко, но таа истакнува дека на крајот на тренингот секогаш ѝ е мило што нашла мотивација за вежбање. Исто така, таа не дозволува нејзините тренинзи да станат монотони, па затоа честопати ги менува сериите вежби.

Претходно, еден од тренерите на Лопес, Дод Ромеро, во интервју за Us Weekly откри дека пејачката секогаш пие многу вода. Но, исто така, одбегнува ригорозни диети кои ветуваат брзи резултати. Наместо тоа, Џеј Ло практикува здрава исхрана која стана нејзин начин на живот, пренесува Eat This, Not That.

реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Фит

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Read more

Што да правите пред тренинг за да согорите повеќе калории?

Read more

Џеј Ло пак покажа зошто се исплати да најдете мотивација за вежбање

Read more

Бодибилдерката која сака да има најголем природен задник во светот

Read more
 

Магазин

Смути од само неколку состојки за чистење на црниот дроб и цревата

Читај повеќе

Идеја за ручек: Печени пилешки прсти

Читај повеќе

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Читај повеќе

Рецепт на денот: Запечени енчилади со пилешко и кашкавал

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е чипираниот мајмун на Илон Маск кој игра видеоигра со помош на неговите мисли

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Читај повеќе

Седум прашања за сексот што ги мачат луѓето во долги врски

Читај повеќе