Џеј Ло за врската со Бен Афлек: Тој е сѐ што отсекогаш посакував

Џенифер Лопез е ѕвезда на најновото издание на магазинот People, а во интервјуто фокусирано на нејзиниот нов филм, зборуваше за врската со Бен Афлек и рече дека „никогаш не била подобра“, но и дека актерот е „сѐ што некогаш посакувала“.

Таа дел од нејзината среќа припишува на повторното обединување со Афлек. Двајцата беа свршени во 2002 година пред да се разведат во 2004 година.

Двајцата се венчаа со други партнери по раскинувањето и добија деца, пред да ја прекинат следната врска и повторно да се поврзат минатата година.

Ѕвездата од филмот „Marry Me“ е прилично воодушевена од нивното повторно обединување.

„Се чувствувам многу среќна и горда што сум со него“, изјави Лопез за People, додавајќи: „Фактот што добивме втора шанса е убава љубовна приказна“.

Со годините доаѓа и мудроста, смета Лопез и нагласи дека овој пат парот е позаштитнички кон својата врска и приватност, со оглед на тоа што претходно сѐ што правеле се наоѓало на насловните страници на таблоидите.

„Двајцата мислевме: 'Леле, многу сме среќни и не сакаме ништо од тоа повторно да се појави', рече таа.

„Сега сме постари, попаметни, имаме повеќе искуство, сме на различни позиции во нашите животи, сега имаме деца и мораме да бидеме многу свесни за овие работи. Заштитнички сме затоа што ова е многу убаво време за сите нас“, објасни актерката.

Лопез рече дека може да ги научи своите деца дека „вистинската љубов постои“, како и дека „некои работи можат да траат вечно, но тоа не значи дека тие се права линија“.

„Гледајќи ја личноста, човечкото суштество, човекот каков што е денес, таткото каков што е денес, партнерот каков што е - тој е сè што отсекогаш знаев дека е и сакав да биде“, рече актерката за својот партнер.

реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

10 добри навики на паровите кои остануваат заедно засекогаш

Read more

Филм & ТВ

Психолошкиот трилер со Џулија Робертс и Итан Хок пристигна на Netflix

Read more

Дали ќе добиеме филм и за Кен?

Read more

Габриела Спаниќ изгледа непрепознатливо по бројните козметички зафати

Read more

Netlix ја најави втората сезона на реалното шоу Squid Game

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Психолошкиот трилер со Џулија Робертс и Итан Хок пристигна на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали ќе добиеме филм и за Кен?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Габриела Спаниќ изгледа непрепознатливо по бројните козметички зафати

Читај повеќе
  • play_arrow

Netlix ја најави втората сезона на реалното шоу Squid Game

Читај повеќе

Раперот Пи Диди е обвинет за групно силување на 17-годишна тинејџерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Николас Кејџ се збогува со филмската кариера: Кажав сè што имав да кажам

Читај повеќе

Анџелина Џоли повторно ќе биде Maleficent

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најдобрите филмови и серии за 2023 година според IMDb?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Fast X

Читај повеќе