Џеј Ло за животот пред да биде славна: Чистев салон за 10 долари

Џенифер Лопез се најде на насловната страница на магазинот Rolling Stone, а во интервјуто проговори за подемите и падовите во животот.

Таа се присети и за почетоците на кариерата и времето кога од сиромашна девојка тргна по патот на славата и успехот.

„Сакав да остварам некои работи и отсекогаш сум го имала тој натпреварувачки дух да го остварам замисленото. Моите родители не беа богати и живееја во сиромашен кварт во кој секое пени ни значеше. Мојата прва работа беше во салон за убавина, каде што чистев. Ми плаќаа 10 долари за добро сработената работа“, вели таа во интервјуто.

Сакајќи да се извлече од сиромаштијата донела одлука да ја напушти работата и да почне нов живот во Лос Анџелес.

„Живеев од настапи на кои танцував, ми плаќаа 25 долари. Јадев нудли во чаша и пица купена од улица“, се присетува пејачката.

Таа вели дека благодарение на снимањето на видео спотовите за Џенет Џексон и американската група Њу кидс он д блок тргнала на патот до успехот.

реклама

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Живот

Викенд хороскоп: Лавот ќе биде ѕвезда, Јарецот бара внатрешен мир

Read more

Кои моменти од детството децата ќе ги паметат засекогаш?

Read more

Време е за отказ: 6 знаци дека работите во токсична атмосфера

Read more

Седум штетни митови за воспитувањето деца

Read more
 

Магазин

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Читај повеќе

Кои се најчестите постпородилни проблеми од кои страдаат милиони жени?

Читај повеќе

Како зимското време влијае на метаболизмот?

Читај повеќе

Зошто животот во брак може да го зголеми крвниот притисок?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 најдобри вежби за да ги набилдате мускулите на рацете

Читај повеќе

Викенд хороскоп: Лавот ќе биде ѕвезда, Јарецот бара внатрешен мир

Читај повеќе

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Читај повеќе

Кои моменти од детството децата ќе ги паметат засекогаш?

Читај повеќе