ЏејЛо е ѕвезда на нова модна колекција, најави и нов албум

Џенифер Лопез на својот Instagram профил објави неколку фотографии во кои ја најави соработката со брендот Coach, кои ја прикажуваат во некои од парчињата облека од новата колекција.

Истовремено на YouTube каналот на брендот беше претставено интервју кои Лопез го прави сама со себе и во кое открива кога ќе пристигне нејзиниот новиот албум.

Поп-ѕвездата, во соработка со креативниот директор на Coach, Стјуарт Веверс, претстави комбинација од спортски и елегантни парчиња облека, кои ќе ги задоволат најразновидните вкусови.

Лопез во објавеното видео на кампањата објаснува како таа и њујоршката модна куќа „навистина веруваат во моќта на креацијата и автентичноста“, две карактеристики што се особено нагласени во нивниот дизајн, направен специјално за Coach Outlet.

„Оваа колекција е толку Coach и јас“, вели Џенифер, „Носена е и малку гламурозна, но и спортска. Таа мешавина навистина ме возбудува. Тоа е неизменета, нефилтрирана, сурова верзија од нас“.

Remote video URL

Ѕвездата на филмот „Maid in Manhattan“ додава дека ги сака сите парчиња, но има посебно место за препознатливата тренерка C. Како што вели, тоа е едно од оние парчиња што „ќе ги носи засекогаш“.

Пејачката вели дека чантите, додатоците и конфекциските предмети се „безвременски“, исто како и таа.

Remote video URL

Во друго видео објавено како најава за кампањата, Лопез прави интервју со себе, каде што „две Џенифери“ поставуваат и одговараат прашања.

Еден од нив беше поврзано со нејзината музика и омилената песна што ја сними, на што поп-ѕвездата си одговори сама на себе дека штотуку завршила со снимање на новиот албум и дека тој ќе пристигне на 14 февруари наредната година.

реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Read more

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Read more

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Read more

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Read more
 

Сцена

  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Читај повеќе