Џејн Фонда проговори за својот „најпотресителен“ бакнеж во животот

Американската филмска легенда Џејн Фонда во синоќешното гостување преку видеоврска во „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon“, проговори за својот „најпотресителен“ бакнеж во животот и во кариерата.

Имено, таа во својата 60-годишна кариера и 59 филмски и ТВ-проекти, се бакнала со повеќе свои колеги, како на пример со Роберт Редфорд во неколку филма. Сепак, како највпечатлив, таа го помни бакнежот со глумецот Џејмс Франсискус.

„Тој ме однесе до крајот на една платформа и ме бакна… Ѕвездите почнаа да врткаат, а столбот почна да се тресе. Колената ми попуштија и паднав пред неговите нозе“, раскажува Фонда.

Во својата автобиографија, таа пишува дека на свои 18 години, ја изгубила невиноста со момче кое било три години постаро од неа.

Следниот филм каде што Џејн Фонда ќе глуми е цртаната комедија „Luck“, со прикажување закажано за следната 2022 година.

реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more

Филм & ТВ

Netflix пушти трејлер за научно фантастичниот „Awake“

Read more

Најдобрите 10 цитати од „Star Wars“

Read more

Наскоро завршува снимањето на последната сезона на „La casa de Papel“

Read more

Одбран најсмешниот филм на сите времиња, дали се согласувате?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Netflix пушти трејлер за научно фантастичниот „Awake“

Читај повеќе

Јубилејниот 20-ти „OFFest“ одложен за ноември

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите 10 цитати од „Star Wars“

Читај повеќе

Наскоро завршува снимањето на последната сезона на „La casa de Papel“

Читај повеќе
  • play_arrow

Одбран најсмешниот филм на сите времиња, дали се согласувате?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ченинг Тејтум: Мора да станам подобар актер за да не бидам постојано гол

Читај повеќе

Ќе се снима „Scarface and the Untouchable“, серија за Ал Капоне и Елиот Нес

Читај повеќе
  • play_arrow

Marvel објави датуми и наслови на нови филмови до 2023 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најмрачни моменти во „Star Wars“

Читај повеќе