Дејвид Бекам ја лансираше неговата козметичка линија House 99

Англиската фудбалска икона Дејвид Бекам тргна по стапките на неговата сопруга Викторија Бекам и лансираше сопствена козметичка линија во соработка со компанијата L’Oreal.

На поранешниот фудбалер изгледа не му беше доволно да биде сопруг на позната и успешна дизајнерка, па реши и самиот да даде придонес на модниот свет.

Козметичката линија на Бекам го носи името House 99, а се состои од разни препарати кои му се потребни на секој маж, како што се крема за бричење, масло за брада и креми за лице. Посебен производ во колекцијата е гелот за одржување на тетоважи, кој Бекам посебно го обожава.

„Не е доволно да се одржувате за да изгледате добро, многу е важно и како се чувстувате. Јас сакам кога чувствувам удобно и пробувам нови работи“, рече тој за време на промоцијата на House 99.

Името на линијата е многу симболично за Дејвид Бекам. Бројот 99 ја означува годината во која Дејвид се ожени со Викторија, го доби синот Бруклин и ја освои култната тројна круна со тимот на Манчестер Јунајтед.

реклама

Охрабрувачки бројки на заразени од COVID-19 по „црната рекордна недела“

Read more

Се укинува забраната во ресторани и кафулиња да седат само двајца на иста маса

Read more

Наја Ривера официјално прогласена за мртва, се исклучува можноста за убиство или самоубиство

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Стил

Летен тренд: Едноделен костим за капење

Read more

Толку е убава што луѓето мислат дека е кукла

Read more

Наоми Кембел разголена за Valentino

Read more

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more

Магазин

Тешки последици кои пациентите со COVID-19 ги чувствуваат месеци по оздравувањето

Читај повеќе

Љубов или навика: Проверете дали уште има емоции во вашата врска

Читај повеќе

Промените на бојата на јазикот укажуваат на проблеми со здравјето

Читај повеќе

Охрабрувачки бројки на заразени од COVID-19 по „црната рекордна недела“

Читај повеќе

Истражување: Колку трае имунитетот по заразување со коронавирусот?

Читај повеќе

Кои се топ 10 најпосетувани градови во светот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Застрашувачки момент: Сурферка опколена од три ајкули

Читај повеќе

Истражување: Децата кои имале строги родители тешко се снаоѓаат во љубовните врски

Читај повеќе

Брзо и вкусно: Тропска салата со пилешко

Читај повеќе