Дејвид Карузо некогаш и сега - оди препознај го

Главниот лик од серијата „CSI: Miami“ по долго време е виден во јавност - актерот е невозможно да го препознаете.

Крими серијата „CSI: Miami“ се емитуваше 10 години, од 2002 до 2012 година, а најпрепознатлив лик беше Хорејшио Кејн (или како што кај го титлуваа, Хорацио), со прекар Ејч, кој го играше Дејвид Карузо.

Улогата на Ејч ја карактеризираа вечниот покер лик и очилата за сонце, а овој лик беше и инспирација за бројни мемиња.

URL

Дејвид Карузо ги отелотвори улогите на различни детективи во текот на неговата кариера, но ниту една немаше толкава резонанца како онаа на Хорејшио Кејн.

После долго време Дејвид неодамна беше снимен во јавност. Сосема непрепознатлив, со долга седа коса и неколку килограми вишок, виден како влегува во својот автомобил.

URL

Последниве години ништо не се знае за неговиот животен и љубовен статус, иако порано со бурните врски ги полнеше медиумските страници.

Зад себе има три пропаднати брака. За прв пат застана пред олтарот во 1979 година кога се ожени со Шери Моганс, а со неа беше во брак до 1983 година.

Набргу по разводот се ожени со Рејчел Тикотин, со која по една година брак ја добија ќерката Грета, а се разведоа во 1987 година.

Третиот брак Карузо го склучи во 1996 година со стјуардесата Маргарет Бакли, која немаше никаква врска со светот на шоу-бизнисот и неколку пати нагласи колку му е мило поради тоа. Сепак, и тој брак не траеше долго бидејќи по три години се разведоа поради афера што ја имал со инструкторката по јога.

На снимањето на „CSI Miami“ ја запозна Лиза Маркес со која започна врска и потоа доби две деца. На крајот заврши на суд бидејќи го тужеше за емоционална вознемиреност и измама. Тврдеше дека психички ја малтретирал, ја контролирал, бил посесивен и љубоморен. Ја обвини дека го изневерува со неговиот личен асистент, како и со неговиот најдобар пријател.

Remote video URL

Приказната заврши така што Дејвид мораше да ѝ плати на Лиса сума од милион долари, но тоа наводно никогаш не се случило.

Инаку, освен во сериите кои го прославија, Дејвид глумеше и во „NYPD Blue“, Рамбо филмот „First Blood“, „An Officer and a Gentleman“, „Kiss of Death“ и други телевизиски и филмски продукции.

Карузо денес има 67 години, а на 7 јануари ќе наполни 68.

Тагови
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Read more

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Read more

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Read more

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Read more
 

Сцена

  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Читај повеќе