Дел од повеќе скопски општини утре и задутре без струја

ЕВН информира дека поради технички зафати во дистрибутивната електро-мрежа утре и задутре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците во општините Центар, Аеродром, Кисела Вода, Бутел и Ѓорче Петров.

Утре, од 09:00 до 13:00 часот, без струја ќе бидат корисниците од ул. Тетовска бр. 38, општина Центар. Во истата општина, од 09:00 до 15:00 часот, утре без струја ќе бидат и корисниците на ул. Пролет 8 и ул. Мирче Ацев згради со бр. 1, 3, 5 и 7. Од 11:00 до 13:30 часот, без електрична енергија ќе останат и дел од корисниците на улицата „Тодор Чангов“, поточно крак бр. 20, во општина Аеродром.

Во четврток, од 08:00 до 09:00 часот, без струја ќе бидат корисниците од ул. Гоце Стојчевски зграда бр. 5 и ул. Лазо Москов зграда бр. 2,  жопштина Бутел.  Во истата општина, од 08:00 до 15:00 часот, без електрична енергија ќе бидат дел од корисниците од бул. Босна и  Херцеговина во близина на Железничка Станица Север. Од 08:30 до 11:00 часот, без струја ќе бидат корисниците од дел од ул. Румена Хаџипанзова, општина Кисела Вода.

Од 09:00 до 14:00 часот, електрична енергија ќе немаат корисниците од дел од с. Волково, (во близина на спортското игралиште), општина Ѓорче Петров.

В четврток, од 09:00 до 15:00 часот, без струја ќе бидат корисниците од ул. Иван Козаров од бр.2 до 22 и од бр.33 до 51, во општина Кисела Вода. Во истата општина, од 12:00 до 14:00 часот, ќе бидат и корисниците од ул. Михаил Чаков бр. 3. 

реклама

Кога COVID-19 ќе стане лесна болест како настинка?

Read more

Моќна порака: Погледнете како ТВ водителка ги поддржа жртвите на сексуално насилство

Read more

Бугарски програмер доби одговор од Илон Маск по 154 дена чекање

Read more

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Read more

Македонија

Рестораните и угостителските објекти од утре ќе работат до 21 часот

Read more

Второто полугодие продолжува со истите мерки и протоколи

Read more

4.817 инспекциски надзори и контроли, затворени 5 угостителски објекти во една недела

Read more

72 нови случаи, 1.023 оздравени и 13 починати од COVID-19

Read more
 

Вести

Белата куќа ги избриша сите снимки со Трамп од нејзиниот YouTube канал

Читај повеќе

Во Британија и Португалија рекорден број починати од коронавирус

Читај повеќе

Рестораните и угостителските објекти од утре ќе работат до 21 часот

Читај повеќе

Бајден: Денеска е ден на демократијата, на историјата, на надежта

Читај повеќе

Второто полугодие продолжува со истите мерки и протоколи

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Најмалку двајца загинати во експлозијата во Мадрид, евакуиран домот за стари лица

Читај повеќе
  • play_arrow

Гледајте ја во живо инаугурацијата на Бајден

Читај повеќе

Прв полициски час во Холандија по Втората светска војна

Читај повеќе
  • play_arrow

Трамп замина сосе нуклеарните шифри – што ќе се случува сега?

Читај повеќе