Џенифер Анистон и Дејвид Швимер повторно заедно во пресмешна реклама

Колегите од популарната серија Friends Џенифер Анистон и Дејвид Швимер ги воодушевија обожавателите откако заедно глумеа во новата реклама за Супербоул.

Идејата зад рекламата за Uber Eats е дека за да запамтиш нешто ново, мора да заборавиш нешто што веќе си памтел.

Во случајот на поранешните „Пријатели“, Анистон е на сет, Швимер ѝ приоѓа и се обидува да ја прегрне, но таа се однесува како да не знае кој е.

Remote video URL

Анистон ја играше Рејчел Грин во хит серијата, додека Швимер го играше нејзиното момче Рос Гелер. Двојката играше заедно во серијата од 1994 до 2004 година.

„Се знаеме?“, го прашува Анистон.

„Потсети ме“, продолжува таа, додека Швимер изненадено ја гледа и ѝ вели: „Па, работевме заедно 10 години“.

„10 години?“ одговара збунетата Анистон. Швимер уште шокиран што таа не може да се сети на него, ја прашува: „Уште не ти текнува?“.

Сепак, додека Анистон се оддалечува од актерот, таа иронично вели: „Таман работа, да заборавам 10 години од мојот живот“.

Фановите на Friends беа воодушевени од повторното обединување, а една твитерџика напиша дека рекламата е „сè што ми требаше“.

URL

Покрај Анистон и Швимер, во рекламата се појавуваат низа славни личности меѓу кои Дејвид и Викторија Бекам.

Рекламата за Uber Eats ќе се емитува за време на големиот натпревар на Супербоул на 11 февруари.

реклама

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more

Големата разлика во годините е нов тренд кај паровите

Read more

Рецептот што го освои TikTok: Пробајте го најмекото пилешко и компири во сос од лимон

Read more
25 февруари 1944, Бугарите го ликвидираа Кузман Јосифоски - Питу

25 февруари 1944, Бугарите го убиле херојот Кузман Јосифоски - Питу

Read more

Филм & ТВ

Џоли изненади со нов изглед: Ја обои својата природна кафена коса

Read more

Првиот трејлер за крими серијата на Гај Ричи за Netflix ветува многу драма и акција

Read more

Најпопуларниот актер на денешницата дома нема интернет и не користи мобилен

Read more

Заврши снимањето на серијата The Penguin, Колин Фарел го игра смртниот непријател на Бетмен

Read more
 

Сцена

Џоли изненади со нов изглед: Ја обои својата природна кафена коса

Читај повеќе
  • play_arrow

Првиот трејлер за крими серијата на Гај Ричи за Netflix ветува многу драма и акција

Читај повеќе

Најпопуларниот актер на денешницата дома нема интернет и не користи мобилен

Читај повеќе
  • play_arrow

Заврши снимањето на серијата The Penguin, Колин Фарел го игра смртниот непријател на Бетмен

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за Borderlands: Доаѓа на лето и е полн со експлозии, хумор и холивудски ѕвезди

Читај повеќе

Оскаровецот Мендес ќе режира четири филма за „Битлси“

Читај повеќе

Кевин Бејкон по 25 години брак открил дека сопругата Кира му е всушност братучетка

Читај повеќе
  • play_arrow

Поради филм кој моментално е хит, песна од 2004 година го освојува интернетот

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најгледани филмови и серии на HBO во моментов?

Читај повеќе