Џенифер Лопез и Бен Афлек го „запалија“ црвениот тепих во Венеција

Џенифер Лопез и Бен Афлек во јули на Instagram објавија дека се повторно во врска, меѓутоа, вчерашното присуство на Венецискиот филмски фестивал беше нивно прво официјално појавување како двојка на црвениот тепих.

Новостарата двојка, која претходно беше верена од 2002 до 2004 година, дебитираше на црвениот тепих, а новото помирување беше запечатено со бакнеж.

Парот, познат кај фановите како Бенифер, одеше рака под рака пред премиерата на новиот филм на Афлек „Последниот дуел“. Лопез носеше бел фустан од Жорж Хобеик со каскаден шлиц, додека Афлек се одлучи за класично црно смокинг со вратоврска.

„Да живее Бенифер“, напиша Ким Кардашијан Вест на својата приказна на Instagram заедно со сликата на Лопез и Афлек од фестивалот.

Претходно истиот ден Афлек и Лопез беа фотографирани во водно такси како патуваат низ венецијанските канали до хотелот „Чиприани“.

реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Ременски за убиената Вања: Таткото прв знаел дека нема да може да се изврши изнудата, Вања била задушена и станала неупотреблив заложник

Read more

Филм & ТВ

Netlix ја најави втората сезона на реалното шоу Squid Game

Read more

Николас Кејџ се збогува со филмската кариера: Кажав сè што имав да кажам

Read more

Анџелина Џоли повторно ќе биде Maleficent

Read more

Кои се најдобрите филмови и серии за 2023 година според IMDb?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Netlix ја најави втората сезона на реалното шоу Squid Game

Читај повеќе

Раперот Пи Диди е обвинет за групно силување на 17-годишна тинејџерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Николас Кејџ се збогува со филмската кариера: Кажав сè што имав да кажам

Читај повеќе

Анџелина Џоли повторно ќе биде Maleficent

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најдобрите филмови и серии за 2023 година според IMDb?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Fast X

Читај повеќе

Избрани најдобрите серии на Netflix во 2023 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучи Меколи Калкин на 43 години?

Читај повеќе