Денис Квејд се ожени зa 39 години помлада девојка

Денис Квејд и неговата 39 години помлада девојка Лора Савоа се венчаа на тајна церемонија на почетокот на месецов. За него, ова е четврти брак, а венчавката ja потврди за People.

– Беше убаво. Додека гледав во нејзините очи, сфатив дека таа е најубавата невеста. Сум бил во брак трипати, но сега сум сигурен дека ова е она вистинското. Чувствувам дека ја најдов вистинската жена во мојот живот, рече глумецот.

Свадбата првично беше планирана за април на Хаваи, со голем број гости, но свеченоста беше одложена поради ситуацијата со коронавирусот.

Конечно, Квејд (66) и Савоа месецов си ги разменија бурмите. Инаку, новата невеста е помлада и од неговиот 28-годишен син.

– Не барав толкава разлика во годините, односно некоја многу помлада од мене. Ја запознав на деловен настан и врската постепено се развиваше. Не можете да одлучите во кого ќе се вљубите. А, и јас не се вљубувам лесно, изјави Квејд. 

Тагови
реклама

Филм & ТВ

Бекинсејл: Излегувам со помлади момчиња за да ве нервирам

Read more

[КАЈГАНА препорака] Што да гледате на Netflix во јули?

Read more

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Read more

Тамара, Љубо и Атанас од „Медена земја“ ќе одлучуваат за Оскарите догодина

Read more

Сцена

  • play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Читај повеќе

Бекинсејл: Излегувам со помлади момчиња за да ве нервирам

Читај повеќе
  • play_arrow

[КАЈГАНА препорака] Што да гледате на Netflix во јули?

Читај повеќе
  • play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Читај повеќе
  • play_arrow

Дуа Липа сака да сними дует со Мадона

Читај повеќе

Тамара, Љубо и Атанас од „Медена земја“ ќе одлучуваат за Оскарите догодина

Читај повеќе
  • filter

Како изгледаат денес актерите од „50 First Dates“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Cursed“ - новата серија на Netflix

Читај повеќе