Серија А 2020/21

Џеноа испушти победа против Фиорентина, Пандев остана на клупа

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев остана на клупата за резервни играчи во синоќешното драматично реми од 1:1 на Џеноа на гостувањето кај Фиорентина.

Џеноа беше на чекор до прв триумф во италијанското првенство од крајот на септември благодарение на голот на Хрватот Марко Пјаца во 89. минута, но радоста на тимот на Пандев ја ускрати српскиот репрезентативец Никола Миленковиќ длабоко во судиското продолжение (90+8).

По десет одиграни кола во Серија А, Џеноа е на претпоследното 19. место со 6 бодови, а во следното коло го пречекува актуелниот првак Јувентус.

Remote video URL
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Трикови кои треба да ги знае секој кој кампува

Read more

Фудбал

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Озил: Детскиот сон е освојување на СП и ЛШ, а не на Супер лига

Read more

УЕФА, Премиер лига, Ла Лига и Серија А се обединија против Супер лигата

Read more

Претседателот на УЕФА е особено повреден од предавството на еден човек

Read more
 

Спорт

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Читај повеќе

Озил: Детскиот сон е освојување на СП и ЛШ, а не на Супер лига

Читај повеќе

УЕФА, Премиер лига, Ла Лига и Серија А се обединија против Супер лигата

Читај повеќе

Претседателот на УЕФА е особено повреден од предавството на еден човек

Читај повеќе

УЕФА го возвраќа ударот: Тешки санкции за учесниците во Супер лигата

Читај повеќе

Бајиќ е новиот селектор на македонската кошаркарска репрезентација

Читај повеќе

Тотенхем го отпушти Мурињо

Читај повеќе
  • play_arrow

YouTube ѕвездата Џејк Пол го нокаутира славниот ММА борач Бен Аскрен

Читај повеќе

Флорентино Перес: Супер Лигата ќе го однесе фудбалот на заслуженото место

Читај повеќе