Џереми Кларксон го обожаваат мажените Британки, го изгласаа за најсекси маж во светот

Британскиот новинар и водител Џереми Кларксон втора година по ред е прогласен за најсекси маж во Обединетото Кралство.

Овој 64-годишен водител, кој во својата кариера е најпознат по своите емисии за автомобилизмот, ја прекина конкуренцијата на принцот Вилијам, Идрис Елба и Килиан Марфи.

Кларксон е прогласен за најсекси маж во Обединетото Кралство втора година по ред од страна на жените кои гласале во анкетата на IllicitEncounters - страница за состаноци и остварување вонбрачни врски. Второто место во рангирањето на 10-те најсекси мажи во Британија го зазема актерот од „Spiderman“, Том Холанд, пренесува Daily Mail.

Потсетуваме, Кларксон својата кариера ја посвети на автомобилите, чија моќ и бренд се препознаваат по нивниот звук, а некои од неговите емисии се „Top Gear“, „The Grand Tour“ и „Clarkson's Farm“, а беше водител и на британскиот „Who Wants to Be a Millionaire?“.

Remote video URL

Тој е среќен во брак со Лиса Хоган од 2017 година, а претходно беше во брак со Франсис Каин, со која има три деца (Кејти, Финла и Емили).

реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Read more

Филм & ТВ

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Read more

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе