Десерт на денот: Бомбици од 3 состојки

Се подготвуваат брзо и лесно, а се превкусни.

Потребни состојки:

250 мл хопла

250 гр ресани

100 гр мелени бисквити/јатки/кокос(по избор)

Начин на подготовка:

Хоплата изматете ја цврсто, па додадете ги сецканите ресани и мелените бисквити, јатки или кокос по избор. Направете убава смеса и оформете ги бомбиците. Може да ги извалкате во бисквити, јатки или кокос или да ги прелиете со чоколадо.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Едни од поубавите бомбици од само 3 состојки❤️ Многу лесни и едноставни со достапни состојки. Хоплата изматете ја цврсто, па додадете ги сецканите ресани и мелените бисквити, јатки или кокос по избор. Направете убава смеса и оформете ги бомбиците. Може да ги извалкате во бисквити, јатки или кокос или да ги прелиете со чоколадо🥰 yummmm • #instafood #foodlovers #foodporn #foodblogger #cooking #goodfoodgoodmood #tasty #delicious #food #madewithlove #homemade #homecook #macedonia #фотонаденот #инстамакедонија #готвисољубов #споделирецепт #macedonianfoodbloggers #мкфудблогери #love

A post shared by martinascooking (@martinascookingg) on

Тагови
реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more

Рецепти

Рецепт на денот: Паста со четири вида сирење

Read more

Рецепт што мора да се проба: Какао со млеко, мед и цимет

Read more

Десерт на денот: Колачиња од само 3 состојки

Read more

Рецепт на денот: Пилешко со зеленчук и рузмарин

Read more

Магазин

Најлесно се вљубуваме во овие 4 хороскопски знаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Читај повеќе

Најавена и автомобилска трка на Месечината

Читај повеќе
  • filter

Уапсена египетска инфлуенсерка поради фотосесија во Гиза

Читај повеќе

Неколку причини зошто да јадете ореви секој ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Кое куче е најпаметно?

Читај повеќе

Портали со стари вести за починати од COVID-19 шират паника и вознемиреност во јавноста

Читај повеќе

Италија даде упатства за домашно лекување на КОВИД пациенти

Читај повеќе

Рецепт на денот: Паста со четири вида сирење

Читај повеќе