Десерт на денот: Бомбици од суво овошје

Предлог за вкусен и посен десерт.

Потребни состојки:

150 г брусници

150 г суви кајсии

50 г суво грозје

100 г мед

100 г мелени бадеми

80 г мелени бисквити

Лажичка цимет

Сок од портокал, по желба

Начин на подготовка:

Смелете го сувото овошје, додајте мед, цимет, бисквити и бадеми. Измешајте, па од добиената смеса обликувајте бомбици и ставете ги во калап. Оставете ги во фрижидер за да се стегнат.

реклама

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Објавена првата фотографија од британскиот сој на коронавирусот

Read more

Америка е пред граѓанска војна, предупредува милијардерот Далио

Read more

Намирници кои ќе ви помогнат да заспиете полесно

Read more

Рецепти

Рецепт на денот: Тестенини со кари сос со печурки

Read more

Вкусен колач од само 4 состојки

Read more

Рецепт на денот: Полнети компири со пилешко, сланина и зеленчук

Read more

Десерт на денот: Домашни еклери

Read more
 

Магазин

Како жените да доживеат поинтензивен оргазам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Берни Сандерс: Ги видов мемињата инспирирани од инаугурацијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Полицајци на ролерки – Пакистан има ново оружје против криминалците

Читај повеќе
  • play_arrow

10 навики кои го издаваат карактерот

Читај повеќе

Намирници кои ќе ви помогнат да заспиете полесно

Читај повеќе

Страв од корона: Зошто не треба со денови да се затворате дома?

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги очекува среќа во љубовта во текот на февруари

Читај повеќе

Зошто компирот е важен за одржување на имунитетот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Осум работи кои никогаш не треба да ги правите по тренинг

Читај повеќе