Десерт на денот: Колач со сливи, бадеми и цимет

Вкусен колач кој ќе им се допадне на сите.

Потребни состојки:

1 шолја брашно

1 лажичка прашок за печиво

Половина шолја шеќер

1 лажичка цимет

Прстофат мускатно оревче

2 лажици печени мелени бадеми

Прстофат сол

2 јајца

2 и пол шолји млеко(или помалку, по потреба)

50 г масло

1 лажичка екстракт од ванила

6 сливи

За глазура:

3 лажички шеќер

1 лажичка цимет

Начин на подготовка:

Во длабок сад додајте брашно, прашок за печиво, цимет, мускатно оревче. Измешајте шеќер, мелени бадеми и сол.

Додајте ги јајцата, млекото, маслото и ванилата и промешајте додека да се направи соединета смеса.

Во калап обложен со хартија за печење сипете го тестото, израмнете, а на врвот ставете ги сливите исечени на половина.

Откако ќе ги ставите сливите, наросете со шеќер промешан со цимет.

Печете во рерна на 190 степени, 30 до 45 минути.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Рецепти

Италијанците станаа светски шампиони и во слаткарство

Read more

Идеја за појадок: Овесна каша со тиква и брусници

Read more

Подобрете го имунитетот по природен пат со помош на овој пијалак

Read more

Крцкаво однадвор, меко одвнатре: Најдобриот рецепт за пилешко во бел сос

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Трикови за заспивање кога ништо не помага

Читај повеќе

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Читај повеќе
  • filter

Италијанците станаа светски шампиони и во слаткарство

Читај повеќе

Дали кафето го намалува нивото на витамин Д во телото?

Читај повеќе

Смртна казна за јапонската Црна вдовица која ги труеше мажите заљубени во неа

Читај повеќе
  • filter

Шест издржливи собни растенија кои нема лесно да ви овенат

Читај повеќе

Повеќе сакате мачки или кучиња? Еве што кажува тоа за вас

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Читај повеќе

Често го јадеме наутро, а не сме свесни дека е најнездравиот појадок

Читај повеќе