Десерт на денот: Торта со јагоди и бадеми

Додека сè уште се продаваат свежи јагоди, пробајте ја оваа вкусна торта.

За тесто:

3 белки

Прстофат сол

15 г шеќер

100 г мелени бадеми

100 г шеќер во прав

3 јајца

30 г брашно

30 г растопен путер

За фил:

300 мл млеко

1 ванилин шеќер

50 г шеќер

3 жолчки

За шлагот е потребна една слатка павлака и ванилин шеќер.

Начин на подготовка:

Загрејте ја рерната на 180 степени. Малиот калап за торта обложете го со хартија за печење. Во сад ставете белка и прстофат сол и изматите го со миксер. Додајте шеќер и продолжете да матите додека да се направи цврст снег. Покријте го со фолија и тргнете на страна.

Во друг сад промешајте мелени бадеми и шеќер во прав па додајте јајца. Мешајте 3-4 минути со миксер. Измешајте брашно, а потоа додајте ги изматените јајца. Мешајте полека со лажица.

На крајот додајте растопен путер, промешајте и целата смеса прелијте ја во калапот за торта.

Печете ја тортата на 180 степени 35-40 минути додека да добие златеста боја. Проверете со чепкалка дали е готово.

За фил промешајте млеко и ванилин шеќер. Загрејте и откако ќе почне да врие, тргнете го на страна.

Во сад промешајте шеќер, сол, жолчка и две лажички густин. Додајте и 3-4 лажици млеко.

Оваа смеса додајте ја во млекото и мешајте со лажица додека да се згусне. Мешајте внимателно за да не ви се загрее филот и да се направат грутки. Откако ќе се згусне, тргнете го филот од оган и покријте со фолија. Оставете го да се излади на собна температура.

Путерот измешајте го со миксер за да биде пенлив. Додајте го во изладениот филм и мешајте со миксер за да добиете кремаста смеса. Изладената кора пресечете ја на три еднакви кори.

Првата ставете ја на чинија за послужување. Премачкајте ја со половината од филот и ставете дел од исечканите јагоди. Премачкајте и јагоди со малку од филот. Потоа покријте со другата кора.

Другата кора премачкајте ја со фил па повторно додајте исечкани јагоди. Додајте ја третата кора. Ставете ја тортата во фрижидер најмалку половина час за да се стегне филот. Слатката павлака промешајте ја со ванилин шеќер и изматете со миксер. Изладената торта премачкајте ја со шлаг.

На крај украсете ја со цели јагоди, а може и со исечкани јагоди.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Рецепти

Идеја за појадок: Јапонски палачинки

Read more

Идеален летен оброк: Тортиља со туна и зеленчук

Read more

Рецепт на денот: Пилешка крем супа со лимон

Read more

Десерт на денот: Пита со кајсии

Read more
 

Магазин

Зошто треба секој ден да јадете капини?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Читај повеќе

Не дозволувајте да ви пречи: Како да се ослободите од лошиот здив?

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Читај повеќе

Љубов во време на Facebook и Instagram: Кои се правилата за врска?

Читај повеќе

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за појадок: Јапонски палачинки

Читај повеќе
  • filter

Модни близнаци: Бон и Пон се најдобро облечените пензионери на Instagram

Читај повеќе

Зошто децата бараат да пијат вода пред спиење?

Читај повеќе