Десет актери кои секогаш толкуваат улога на негативци

Овие десет актери се издвојуваат од останатите поради нивните улоги на вечни негативци.

Watch Mojo направи нова листа на топ 10 актери кои едноставно уживаат во улогата на негативци, а на неа се имињата на Килијан Марфи, Ентони Хопкинс, Тим Кари, Џејсон Ајсакс, Питер Стормер, Хелена Бонам Картер, Кристоф Волц и други.

Се верува дека една од најтешките работи е да се игра улога на негативец во филмовите, дури и професионалните актери понекогаш се соочуваат со проблеми кога портретираат негативни ликови на екраните. Но, постојат актери во Холивуд кои со леснотија прифаќаат да глумат негативци.

реклама

Филм & ТВ

Netflix го објави морничавиот трејлер за филмот „Cadaver“

Read more

Нови авантури на праисториското семејство во трејлерот за „The Croods: A New Age“

Read more

Што ќе гледаме вечерва на Синедејс?

Read more

Седумгодишната Лена напиша искрена критика за „Стела“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Можат ли животните да предвидат земјотрес?

Read more
play_arrow

Netflix го објави морничавиот трејлер за филмот „Cadaver“

Read more
play_arrow

Нови авантури на праисториското семејство во трејлерот за „The Croods: A New Age“

Read more
play_arrow

Бразилски ветеринари се грижат за повредените животни од пожарите

Read more
play_arrow

Како да ги „замаглите“ лицата во видеата на YouTube?

Read more
play_arrow

Почна фестивалот на огномети близу Москва

Read more
play_arrow

Правилна исхрана за слабеење во 4 фази, со вежбање

Read more
play_arrow

Четири лесни рецепти за торта со јаболка

Read more
play_arrow

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Најсмешните ТВ гафови

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот филм „Love and Monsters“ со Дилан О’Брајан

Read more
play_arrow

Како да го зајакнете имунитетот на природен начин?

Read more