Десет едноставни вежби за подобрување на видот

Со секојдневна практика на овие вежби ќе забележите подобри резултати за кратко време. Кога и да почуствувате замор на очите, направете ги овие вежби.

Во видеото на Bright Side ќе ви покажат 10 едноставни вежби кои ќе ви го подобрат видот.

*Имајте предвид дека доколку имате сериозен проблем, пред да почнете да ги правите вежбите за подобрување на видот, треба да се консултирате со офталмолог.

реклама

Здравје

Фолна киселина во бременоста: Колку точно е потребно и дали има несакани ефекти?

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Што се случува во телото кога ќе го замените утринското кафе со зелен чај?

Read more

Како се менува вагината низ годините?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како да слабеете без да броите калории?

Read more
play_arrow

Фејл компилација со најсмешните незгоди ширум светот

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Squid Game“

Read more
play_arrow

Зошто ни е потребен витаминот Д3?

Read more
play_arrow

Како шеќерот ни влијае на мозокот?

Read more
play_arrow

Топ 10 најмузикални моменти на „The Big Bang Theory“

Read more
play_arrow

Има пет типови на луѓе според тоа како ги трошат парите

Read more
play_arrow

Објавен тизер за второто продолжение на последната сезона на „La Casa de Papel“

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за третата сезона на хит серијата „Narcos: Mexico“

Read more
play_arrow

Проверете дали знаете кои „факти“ за спиењето се само митови

Read more
play_arrow

14 видови храна со малку јаглехидрати

Read more
play_arrow

Десет едноставни вежби за подобрување на видот

Read more