Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Модриот патлиџан го викаат „крал на летото“ во гастрономскиот свет. Овој  вкусен зеленчук е здрав и хранлив: во 100 грама има 25 калории, 1 грам протеини, 0,2 грама маснотии, 6 грама јаглехидрати и 3 грама растителни влакна.

Ви предлагаме 10 начини како да зготвите модар патлиџан и да го освежите вашето летно мени.

реклама

Рецепти

Ручек за вистински гурмани: Печени кременадли

Read more

Идеја за појадок: Солени мафини

Read more

Десерт на денот: Чизкејк со јагоди

Read more

Предлог за ручек: Ќофте во сос од домати

Read more

Нови видеа

play_arrow

Мит или вистина: Ова се најпознатите фудбалски клетви

Read more
play_arrow

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more
play_arrow

Времеплов: Пред 3 години Вардар го постигна првиот гол во Лига Европа

Read more
play_arrow

Крај Токио се исправи огромниот робот RX-78-2 Gundam

Read more
play_arrow

Никол Кидман и Хју Грант во новата мини-серија „The Undoing“ на HBO

Read more
play_arrow

Десет клупски легенди кои шокантно се вратиле „дома“

Read more
play_arrow

Варијации на склекови со кои најбрзо ќе набилдате мускули

Read more
play_arrow

Netflix изненадување – ја најави серијата „Resident Evil: Infinite Darkness“

Read more
play_arrow

Волонтери-нуркачи го чистат морското дно околу Шпанија

Read more
play_arrow

Мадридското метро се претвори во Венеција

Read more
play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Read more
play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Read more