Десет најпопуларни брендови во светот за оваа година

Некои брендови веќе со години се наоѓаат на самиот врв во светот на модата и се вистинско освежување. Но, нив ги поврзува една заедничка работа: успешно ги лансираат модните трендови и нивните купувачи го препознаваат тоа.

Ова се десетте најпопуларни брендови во светот за оваа година:

1. Off-White

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

fw19 women’s Off-White™ now available at @off___white__paris store.

A post shared by Off-White™ (@off____white) on

2. Balenciaga

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Balenciaga (@balenciaga) on

3. Gucci

4. Versace

5. Prada

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@madelame wore #Prada while attending the ELLE’s 2019 Women in Hollywood red carpet. ⁣ #ELLEWIH #PradaPeople

A post shared by Prada (@prada) on

6. Valentino
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@najiyahimani and @zhenya_migovych wore looks from the #ValentinoFW19 collection for the September 2019 issue of @elleuk.

A post shared by Valentino (@maisonvalentino) on

7. Fendi
 
8.Burberry
 
9. Saint Laurent
 
10. Vetements
 
реклама

Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски

Read more

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Read more

Белградските болници преполни, Србите не веруваат во официјалните бројки за COVID-19

Read more

Каква е состојбата со COVID-19 на Балканот?

Read more

Стил

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more

Пред и потоа: Колку може фризурата да ве трансформира?

Read more

Најновата колекција фустани на H&M од рециклирани материјали

Read more

Детски цртежи на насловната на италијански Vogue

Read more

Магазин

  • play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Читај повеќе
  • play_arrow

Индиски бизнисмен со златна маска од 4.000 долари се штити од COVID-19

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои секогаш го добиваат она што го сакаат

Читај повеќе

Истражување: Колку секс е доволно?

Читај повеќе

Детална процедура: Што да правите ако се заразите со коронавирус во Грција?

Читај повеќе

Секс поза „мачка“ - максимално уживање за двајцата партнери

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Полнет модар патлиџан

Читај повеќе