Десет најпопуларни брендови во светот за оваа година

Некои брендови веќе со години се наоѓаат на самиот врв во светот на модата и се вистинско освежување. Но, нив ги поврзува една заедничка работа: успешно ги лансираат модните трендови и нивните купувачи го препознаваат тоа.

Ова се десетте најпопуларни брендови во светот за оваа година:

1. Off-White

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

fw19 women’s Off-White™ now available at @off___white__paris store.

A post shared by Off-White™ (@off____white) on

2. Balenciaga

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Balenciaga (@balenciaga) on

3. Gucci

4. Versace

5. Prada

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@madelame wore #Prada while attending the ELLE’s 2019 Women in Hollywood red carpet. ⁣ #ELLEWIH #PradaPeople

A post shared by Prada (@prada) on

6. Valentino
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@najiyahimani and @zhenya_migovych wore looks from the #ValentinoFW19 collection for the September 2019 issue of @elleuk.

A post shared by Valentino (@maisonvalentino) on

7. Fendi
 
8.Burberry
 
9. Saint Laurent
 
10. Vetements
 
реклама

Белград ќе оди под карантин, 272 заболени во еден ден во Србија

Read more

Неверојатна трансформација на спортист пред и по заразување со коронавирусот

Read more

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Read more

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Стил

Пред и потоа: Колку може фризурата да ве трансформира?

Read more

Најновата колекција фустани на H&M од рециклирани материјали

Read more

Детски цртежи на насловната на италијански Vogue

Read more

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more

Магазин

  • play_arrow

Како да бидете добар комичар без да навредите некого?

Читај повеќе

Сестрата на Адам Севиџ од MythBusters го тужи за силување

Читај повеќе
  • play_arrow

Готвење со ограничен буџет – вкусни и здрави оброци до 2 евра

Читај повеќе
  • play_arrow

САД ги купија речиси сите резерви на лек за COVID-19

Читај повеќе

Уапсена и бившата на Епстин – му наоѓала малолетнички за секс

Читај повеќе
  • play_arrow

Она кога ќерка ти ќе те засени среде интервју за BBC

Читај повеќе

Неверојатна трансформација на спортист пред и по заразување со коронавирусот

Читај повеќе

Зошто е важен витаминот К за вашиот организам?

Читај повеќе

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Читај повеќе