Десет намирници што треба да се избегнуваат

Дали знаете дека околу 600 милиони луѓе низ светот годишно заболуваат од консумирање на штетна храна, а 420.000 умираат од неа?

Здравата и правилна исхрана е важна за правилно функционирање на организмот и работата на органите, па затоа треба да внимавате каков вид на храна јадете.

Во видеово ќе погледнете кои 10 штетни намирници треба да ги избегнувате. На листата е и белиот леб кој содржи глутен и шеќери.

реклама

Здравје

Жестока дебата: Кој треба да прими трета доза од вакцината против ковид?

Read more

Зошто имаме желба за благо после јадење?

Read more

Што се случува во телото ако јадете по 12 сливи дневно?

Read more

Колку често жените треба да прават ПАП-тест?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Десетте најдобри HIIT вежби за топење на салото на стомакот

Read more
play_arrow

Како да проверите дали вашиот смартфон има вируси?

Read more
play_arrow

Како засекогаш да се решите од масните наслаги на стомакот?

Read more
play_arrow

Топ 10 нови видеоигри за септември 2021

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како елитна единица талибанци пребарува аеродром?

Read more
play_arrow

Како треба да ги чувате овошјето и зеленчукот за да траат подолго?

Read more
play_arrow

„The Wheel Of Time“ - новата серија што ќе ја обожавате

Read more
play_arrow

Научниците предвидуваат смртоносна соларна бура во 2025 година

Read more
play_arrow

Откријте ги богатите вкусови на авганистанската кујна

Read more
play_arrow

Како да се ослободите од машките гради?

Read more
play_arrow

10 намирници кои се одлични за машкото здравје

Read more