Десет причини зошто треба да јадете грчки јогурт

Овој јогурт е меѓу еден од најценетите и многу здрави намирници а и содржи многу повеќе протеини отколку стандардните јогурти. Освен тоа содржи и голема количина на калциум и витамин Б12.

Грчкиот јогурт може да го додадете во различни јадења, збогатувајки ги со овошје или да го консумирате само него.

Погледнете го видеото во кое ќе ви наведат 10 причини зошто треба да јадете грчки јогурт.

реклама

Здравје

Сигнали кои предупредуваат дека не внесувате доволно протеини

Read more

Трудниците со ковид имаат повеќе компликации при породувањето

Read more

Зошто со годините потешко го поднесуваме мамурлакот?

Read more

Четири видови месо што треба да ги консумирате и две кои треба да ги избегнувате

Read more

Нови видеа

play_arrow

Путин ја пее „Blueberry Hill“

Read more
play_arrow

Дали Северна Кореја навистина тврди дека има освоено Мундијал?

Read more
play_arrow

Како да направите детокс на организмот за само 8 минути?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „No Time to Die“

Read more
play_arrow

Храна која го зголемува нивото на тестостерон во телото

Read more
play_arrow

Спасување хаски од замрзнато езеро

Read more
play_arrow

Колку брзо би можеле да патуваме низ вселената?

Read more
play_arrow

10 вежби за подобрување на видот

Read more
play_arrow

Топ 10 светски тајни кои никогаш нема да бидат откриени

Read more
play_arrow

Пет рецепти за есенски крем чорби

Read more
play_arrow

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more
play_arrow

Запуштен стан од 24 квадрати претворен во мал рај

Read more