Десет суперѕвезди на кои забрзано им се губи сјајот

Се чини немаше спортски медиум кој немаше пофални зборови за нив, а сега ретко кој ќе каже убав збор за нив.

Враќањето на Герет Бејл во Тотенхем донесе голови и асистенции во последно време, но беа потребни шест месеци да се „разработи“, додека последните години во Реал Мадрид сугерираа дека освојувачот на Лигата на шампиони веќе не се труди околу неговата фудбалска кариера.

Да не го заборавиме и Вилијан кој засега разочарува во Премиер лигата.

А, тука е и Месут Озил, кој не играше скоро една година и допрва ќе ја покажува својата најдобра форма со Фенербахче.

На листата ѕвезди кои згаснуваат на Football Daily се вклучени и Серхио Бускетс од Барселона, кој не ја покажува баранатаформа, како и Диего Коста, кој во моментов е слободен агент откако го раскина договорот со Атлетико Мадрид.

Remote video URL
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Комисијата за заразни болести препорача продолжување на рестриктивните мерки

Read more

Спорт

Дали е ова најбруталниот старт на сезоната?

Read more

Десет суперѕвезди на кои забрзано им се губи сјајот

Read more

Јапонските власти ги демантираа информациите за откажување на Олимписките игри

Read more

УЕФА: Реал најуспешен во историјата на ЛШ, Вардар најдобро рангиран македонски клуб

Read more
 

Ново

Хороскопски знаци во кои се раѓаат најверните партнери

Читај повеќе

Перес уверува: Гарантирам дека нема да има суспензии

Читај повеќе

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Читај повеќе

Америка ја чека пресудата за убиството на Џорџ Флојд

Читај повеќе

Комисијата за заразни болести препорача продолжување на рестриктивните мерки

Читај повеќе

Облачно со повремен дожд и грмежи

Читај повеќе
  • filter

Баљум Баљум и Тетово велоград

Читај повеќе

Стигна првата пратка од 10.530 дози од вакцината Pfizer

Читај повеќе

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Читај повеќе