Десет светски фудбалери кои драстично ја губат формата

Популарниот фудбалски YouTube канал Football Daily составува интригантни, понекогаш контроверзни, но најчесто точни листи за играчи, тренери, клубови и други елементи на најважната споредна работа во светот – фудбалот.

Денеска објавија нова листа, овојпат за десетте играчи за кои тие сметаат дека нагло и драстично ја губат формата, односно дека не играат на нивото што се очекува од нив.

На големо изненадување, на оваа листа се најде и напаѓачот на Јувентус Кристијано Роналдо.

Дали се согласувате со анализата на Football Daily?

реклама

90 проценти од новозаболените во Скопје потекнуваат од 15 фамилии

Read more

Мухамед Зекири со сопругата и ќерката се хоспитализирани со COVID-19

Read more

Корона-кризата ја намали потребата од балкански работници во Германија и Австрија

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Фудбал

Последниот скрининг откри позитивен во Тотенхем

Read more

УЕФА со забрана за лидерот во Турција за настап во ЛШ и ЛЕ

Read more

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more

Фудбалски рекордер: Украински клуб има 25 заразени со COVID-19

Read more

Спорт

Последниот скрининг откри позитивен во Тотенхем

Читај повеќе

УЕФА со забрана за лидерот во Турција за настап во ЛШ и ЛЕ

Читај повеќе
  • play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Читај повеќе

МЗТ до КФМ: Парите назад или кривична

Читај повеќе

Фудбалски рекордер: Украински клуб има 25 заразени со COVID-19

Читај повеќе

И после Ибра, Ибра

Читај повеќе

Карагер: Обамејанг е премногу добар за Арсенал

Читај повеќе
  • play_arrow

Холанд може да го пропушти мечот со Херта поради повреда

Читај повеќе
  • play_arrow

Фан на Барса направи видео компилација со „најдоброто“ од Роналдо

Читај повеќе